Ankara Halı Yıkama Hizmeti

Halı temizliği insan sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle de belli periyotlar ile halı yıkama işlemi gerçekleştirmek gerekmektedir. Özellikle küçük yaşlarda çocukların bulunduğu evlerde halıların temizlenmesi konusunda çok daha özenli davranılmalıdır. Bunun için halı yıkama yerine silmeyi tercih etmek ise hijyen açısından yetersiz bir yöntemdir. Tam anlamı ile temizlenmeyen halılar, çocukların alerji ya da solunum yolu rahatsızlıkları ile karşılaşmalarına neden olabilmektedir. Bu anlamda halıların türü de göz önünde bulundurularak yıkama oldukça önemlidir.  Siz de halılarınızda tam anlamı ile hijyen sağlamak için Ankara halı yıkama hizmeti alabilirsiniz.

Ankara halı yıkama
Ankara halı yıkama

Halı Türüne Özel Ankara Halı Yıkama Hizmeti

Halı yıkama, profesyonellik gerektiren bir hizmettir. Çünkü her halı aynı yöntem ile yıkanamaz. Bu nedenle de mutlaka işinde uzman bir Ankara halı yıkama firması ile çalışılmalıdır. Peki, hangi halı türü nasıl temizlenmelidir?

El Dokuma Halı Yıkama

El dokuma halı temizliği, özenli davranılması gereken bir iştir. Çünkü bu halılar bilinçsiz bir şekilde temizlenirse, telafisi mümkün olmayan renk değişimlerine neden olunabilir. Bu anlamda evinizdeki el dokuması halıların temizliği için özel ekipmanlara sahip bir halı yıkama firması ile çalışmanız gerekmektedir. Böylece halılarınızın doğallığı bozulmadan temizlenmelerini sağlayabilirsiniz.

Nepal Halı Yıkama

Nepal halıların yıkanması sırasında diğer halılardan farklı yöntemler kullanılmaktadır. Özellikle yıkama suyunun 18 dereceden fazla olmaması, Nepal halıların zarar görmeden temizlenmeleri için büyük önem taşır. Yine yıkama işlemi sırasında kaliteli temizlik malzemeleri ve yumuşak fırçalar kullanılmalıdır.

Ankara halı yıkama
Ankara halı yıkama

Step Halı Yıkama

Step halıların iplik yapısı oldukça narindir. Bu nedenle ovalama fırçasının yumuşak olması şarttır. Eğer step halı temizliği sırasında bu konulara dikkat edilmezse, birkaç yıkama sonrasında halının yapısı bozulur ve kötü bir görünüm alabilirler.

Shaggy Halı Yıkama

Shaggy halılar, post görünümüne sahiptir ve iplikleri diğer halılara göre daha uzundur. Bu halıların yıkanması sırasında yıkama suyunun 25 dereceyi geçememesine özen gösterilmelidir. Ayrıca kaliteli şampuanların kullanılması da oldukça önemlidir. Eğer siz de halılarınızın zarar görmeden temizlenmelerini sağlamak istiyorsanız Ankara halı yıkama hizmetinden yararlanabilir; evlerinizde hijyenik ortamlar oluşturabilirsiniz.

Tüm bunların yanında aklınızda hangi halı firmasını tercih etmeniz gerektiği ile ilgili sorular varsa, halı yıkama firması seçiminde bunlara dikkat edin! konulu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.