Ankara Yerinde Koltuk Yıkama

Koltuklar, ev ya da iş yerlerinde kullanılan oldukça önemli eşyalardır. Estetik açıdan olduğu kadar hijyen açısından da büyük işlev gören koltuklar, kullanım sıklıkları da göz önünde bulundurularak belli periyotlar ile temizlenmelidir. Bunun için en güvenli ve etkili yol ise yerinde koltuk yıkama hizmetidir. Ancak koltuk yıkama profesyonellik gerektiren bir iştir. Bu nedenle de Ankara koltuk yıkama firmaları arasından tercihte bulunurken firmanın referanslarına ve koltuk temizliği için kullandığı ekipmanlara dikkat edilmelidir. Peki, yerinde koltuk yıkama nasıl yapılır?

Ankara koltuk yıkama
Ankara koltuk yıkama

Ankara Koltuk Yıkama Aşamaları

Yerinde koltuk yıkama, koltukların derinlemesine temizlenmesi açısından oldukça önemli bir hizmettir. Bu hizmet sırasında koltuk kumaşlarının zarar görmesini önleyecek ekipmanlar kullanılmaktadır. Çünkü her koltuk kumaşı aynı yöntemler ile temizlenemez. Özellikle kadife koltuklar çok kolay bir şekilde deforme olabilmektedir. Bu nedenle koltuklarınızı daha uzun süre deforme olmadan kullanmak istiyorsanız profesyonel bir Ankara koltuk yıkama servisi ile çalışmanız oldukça önemlidir.

Profesyonel koltuk yıkama, kendi içerisinde belli aşamalardan oluşmaktadır. İşte yerinde koltuk yıkama aşamaları…

Koltukların Islatılması

Ankara koltuk yıkama hizmetinin ilk aşaması, koltukların özel şampuanlar ile ıslatılmasıdır. Bu işlemin uygulanmasının nedeni ise koltuk üzerinde yer alan kirlerin yumuşaması ve yıkama esnasında kolaylıkla çıkmasıdır. Bunun yanında ıslatma aşamasında kullanılan şampuanlar antibakteriyel özelliktedir. Bu nedenle de koltukların uzun süre hijyenik kalması sağlanmaktadır.

Ankara koltuk yıkama
Ankara koltuk yıkama

Fırçalama İşlemi

Koltuk temizliği sırasında uygulanan önemli işlemlerden birisi de fırçalama aşamasıdır. Fırçalama işleminin amacı ise koltuklar üzerindeki inatçı kir ve lekelerin tamamen çıkarılmasıdır. Ancak bu sırada koltuk kumaşlarının deforme olmamasına özen gösterilmelidir.

Vakumlama Aşaması

Vakumlama aşaması, Ankara koltuk yıkama hizmetinin en önemli işlemlerinden birisidir. Çünkü vakumlama işlemi sırasında koltukların içerisinde yer alan kirli su tamamen çekilmelidir. Aksi halde koku ya da kusma gibi istenmeyen durumlar ile karşılaşılabilir. Bu nedenle profesyonel koltuk yıkama makinesi ile koltuklara işleyen su tamamen uzaklaştırılmalıdır. Ayrıca koltukların yıkanması sırasında vakum makinesinin ucundaki aparattan geçen suya dikkat edilmelidir. Eğer su koyu renkte ise koltuklarda hala kir var demektir ve yıkama işlemi tekrarlanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.