Yerinde Koltuk Yıkama Aşamaları | Ankara Koltuk Yıkama

Koltuk temizliği, hem insan sağlığı hem de koltukların daha estetik görünmesi için büyük önem taşımaktadır. Ancak koltukların temizlenmesi adına evlerde uygulanan silme işlemi oldukça yetersizdir. Çünkü bu işlem sırasında koltukların üzerindeki kir ve lekeler uzaklaştırılamaz. Aksine çok daha derinlere işlemelerine neden olunabilir. Bunun yanında özellikle uzun süre temizlenmeyen koltukların süngerlerine yuvalanan bakteri ve mayt adı verilen zararlı organizmaların uzaklaştırılması için yüksek ısıda su kullanılması gerekir. Oysa koltukları silerken süngerlerindeki kirlere ulaşmak mümkün olmadığı gibi yüksek sıcaklıkta su uygulanması da mümkün değildir. Bu nedenle koltuk temizliği için mutlaka Ankara yerinde koltuk yıkama hizmetinden yararlanılmalıdır.

Ankara yerinde koltuk yıkama
Ankara yerinde koltuk yıkama

Yerinde koltuk yıkama işlemi sırasında son teknoloji koltuk yıkama makineleri ve koltuk kumaşı cinsine uygun deterjanlar kullanılmaktadır. Yıkama işleminin aşamalarının her biri koltuk temizliği adına oldukça önemlidir. Peki, yerinde koltuk yıkama nasıl yapılıyor? Yıkama işlemi sırasında hangi aşamalar uygulanıyor? İşte bu soruların cevabı ve daha fazlası…

Ankara Yerinde Koltuk Yıkama Aşamaları

Yerinde koltuk yıkama, koltukların tam anlamı ile temizlenmesi adına en güvenli seçenektir. Bu hizmet sırasında koltuklar herhangi bir şekilde zarar görmediği gibi özelliklerini korudukları için kullanım ömürleri de uzamaktadır. Bu nedenle koltuklarınızı daha uzun süre deforme olmadan ve hijyenik bir şekilde kullanmak için Ankara yerinde koltuk yıkama hizmeti alınmalıdır.

Koltukların Islatılması ve Fırçalanması

Yerinde koltuk yıkama hizmetinin ilk aşaması koltukların ıslatılmasıdır. Bu işlem oldukça önemlidir. Çünkü koltuklar ıslatılırken yüksek ısıda su ve özel solüsyonlar kullanılır. Islak halde yaklaşık 5 dakika bekletilen koltukların derinlerinde yer alan kirler yüzeye çıkar, varsa lekeler kabarır ve kirlerin vakum makinesi ile çok daha kolay çekilmesi sağlanır. Bunun yanında koltukların ıslatılması sırasında kullanılan şampuanlar antibakteriyel özelliktedir. Bu sayede yıkanmalarının ardından uzun süre bakteri ve mayt oluşumu engellenmiş olur.

Yıkama işleminde önemli bir diğer aşama ise fırçalamadır. Bu işlem sırasında sanılanın aksine koltuklara herhangi bir zarar gelmez. Aksine inatçı kir ve lekeler kumaştan çıkarılır. Ancak bu işlem mutlaka profesyonel kişilerce gerçekleştirilmelidir.

Vakumlama Aşaması

Ankara yerinde koltuk yıkama
Ankara yerinde koltuk yıkama

Ankara yerinde koltuk yıkama işlemlerinin son aşaması ise koltuktaki suyun güçlü vakum makineleri ile çekilmesidir. Ancak vakumlama işlemi sırasında koltuk süngerlerinin içerisinde yer alan su tamamen çekilmelidir. Aksi halde su lekeleri ve koku oluşumu kaçınılmazdır. Eğer siz de koltuklarınızın tam anlamı ile temizlenmesini istiyorsanız işinde uzman bir Ankara koltuk yıkama firması iletişime geçebilir, koltuk yıkama fiyatları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.