Araç Döşemelerindeki Kötü Kokular Nasıl Giderilir?

Otomobil sahiplerinin karşılaştıkları en büyük sorunlardan birisi, araç içindeki kötü kokulardır. Ancak çoğu zaman bu inatçı kokuların nereden kaynaklandığı bilinmez. Oysa araç içerisindeki kötü kokuların nedeni sigara kokusu, süt kokusu, küf kokusu ya da rutubet kokusu olabilir. Ayrıca bu örnekler daha da çoğaltılabilir. Pek çok araç sahibi ise araç içerisine sinen kokuları, araç içi temizliği ile giderebileceğini düşünmektedir. Ancak böyle düşünenler, inatçı kokulardan kurtulamadıkları için hayal kırıklığına uğramaktadır. Çünkü araç içi için yapılan temizlik sırasında ihmal edilen oto koltuk temizliği nedeniyle kötü kokular yeniden aracı sarabilir. Bu anlamda araç içerisinde tam anlamı ile hijyen sağlamak ve kötü kokuları gidermek için mutlaka oto koltuk yıkama hizmeti alınmalıdır.

Özellikle yoğun bir iş hayatına sahip bireyler, araçlarının içerisinde normalden çok daha fazla zaman geçirmek zorunda kalabilir. Gün içerisinde kat edilen yol sırasında koltuklarda çeşitli lekeler oluşabilir. Bu lekelere zamanında müdahale edilmezse araç içerisine sinen kokulardan kurtulmak çok daha güç hale gelebilir. Ayrıca koltuğun bir bölgesine dökülen sıvı ürünlerin neden olduğu kötü kokuların sadece o bölge ile sınırlı kalacağını sanıyorsanız yanılıyorsanız. Çünkü temizlenmediği için derinlere işleyen sıvı, aracın genelinde kötü bir kokuya neden olabilir. Yine bu durum koltuklara dökülen sıvı türüne göre de değişiklik göstermektedir. Peki, araç içerisinde oluşan kötü kokular için oto koltuk temizliği sırasında nelere dikkat edilmelidir?

Oto Koltuk Temizliği Sırasında Bunlara Dikkat Edin!

Araç içerisinde yer alan kötü kokulara son vermek için öncelikli hedefiniz kokunun kaynağını bulmak olmalıdır. Çünkü bazı kokular, zaman içerisinde derinlere işler ve dışarıdan görünmeyebilir. Kokunun kaynağının belirlenmesinin ardından, kokuyu gidermek için uygulayacağınız yöntemi bulmanız çok daha kolay olacaktır. Ancak kötü kokuların kaynağını belirleyemezseniz bu durum seyahatiniz sırasında dikkatinizin dağılmasına ve huzursuz olmanıza neden olabilir. Bu nedenle uzun yola çıkmadan hemen önce oto koltuk temizliği yapmalısınız. Fakat bu konuda herhangi fikriniz yoksa ve koltuklarınızın derinlemesine temizlenmesini istiyorsanız, mutlaka bir Ankara oto koltuk yıkama firmasından yardım almalısınız.

Bunların yanı sıra kötü kokuları fark ettiğinizde mutlaka aracınızı havalandırmalısınız. Ayrıca koltuk üzerindeki lekelerin güneşe maruz kalmasını önleyin. Çünkü araç içerisindeki kötü kokuların asıl kaynağı bakterilerdir. Eğer lekelerin güneş ile temas etmesine neden olursanız, bakteriler daha da çoğalır ve kötü koku kısa süre içerisinde tüm araca yayılır.

Araç koltuklarınızın temizliği için mutlaka profesyonel destek almalısınız. Oto koltuk temizliği için hizmet aldığınız kişilere detaylı bilgi vermeniz, koltuklarınızın lekeye uygun olarak temizlenmesi adına oldukça önemlidir.

Araçtaki Kötü Kokuları Gidermek İçin Uzak Durmanız Gerekenler

Araç koltuklarından kaynaklanan kötü kokuların giderilmesi için koku giderici parfüm kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü bunun sonucunda kokuyu daha da yayabilir ya da durumu çözdüğünüzü zannederek yeniden aynı sorunu yaşayabilirsiniz. Yine koku giderici olarak naftalinden uzak durun. Çünkü naftalin, ters etki göstererek kokuları çok daha kötü bir hale getirebilir. Son olarak araç koltuklarınızı sadece lekelendiklerinde ya da kötü kokulara neden olduklarında değil, düzenli periyotlar ile yıkatmalısınız. Bu, koltuklarınızda bakteri ve kötü koku oluşumunun önüne geçecek en etkili yöntemdir. Peki, yerinde oto koltuk yıkama hizmeti sırasında koltuk lekeleri ve kötü kokulardan kurtulmak için hangi işlemler gerçekleştiriliyor?

Ankara Oto Koltuk Yıkama Hizmeti Sırasında Uygulanan İşlemler

Araç koltuk yıkama aşamaları; her firmada farklılık gösterse de profesyonel bir hizmet, yüzeysel değil derinlemesine gerçekleştirilmelidir. Bu sayede süngerin en derinlerindeki toz ve bakteriler dahi uzaklaştırılabilir. Ayrıca Ankara oto koltuk yıkama hizmetinin en önemli avantajlarından birisi, araç sahibinin belirttiği konuma giderek hizmet sunuluyor olmasıdır. Eğer siz de araç koltuklarınızdaki kötü kokulardan kurtulmak istiyorsanız oto koltuk yıkama hizmeti alabilirsiniz.

Yerinde koltuk yıkmanın ilk aşaması ise, leke türüne göre hazırlanan özel solüsyonların araç koltuklarına uygulanmasıdır. Bu solüsyonlar sayesinde kirler yumuşar ve yüzeye çıkar. Ardından uygulanan solüsyon, güçlü vakum makineleri ile çekilir ve kirler koltuktan uzaklaştırılır. Koltuklar tam anlamı ile temizlenene kadar bahsedilen işlemlere devam edilir. Siz de yerinde oto koltuk yıkama hizmeti almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Formu doldurmanızdan kısa bir süre sonra Servis Olsun sizinle iletişime geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.