Araç Koltuk Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Otomobillerin iç temizliği, en az dış temizliği kadar önem verilmesi gereken bir durumdur. Çünkü araçlarda en çok temas ettiğimiz yerler araç koltuklarıdır. Bu nedenle temiz olduklarından emin olmak gerekmektedir. Ancak araç içerisinde tam anlamıyla hijyen sağlamak için belli aralıklar ile oto koltuk temizliği yapılması ve bu rutinin kesinlikle aksatılmaması gerekmektedir. Özellikle çocuklu ailelerin bu durumu çok daha fazla ciddiye almaları, çocuklarının sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Araç koltuk temizliği; koltuk döşemesinin cinsi, rengi ve dokusu gibi pek çok etken göz önünde bulundurularak gerçekleştirilir. Bu etkenler, bazen işleri kolaylaştırırken bazen ise tam tersine zorlaştırabilir. Bu nedenle otomobilinizin mevcut şartlarını göz önünde bulundurarak oto koltuk bakımı için rutininizi ve yöntemlerinizi belirlemelisiniz.

Araç koltuklarının doğru şekilde temizlenmesi, deforme olmamaları açısından oldukça önemlidir. Aksi halde yanlış yöntemler ile temizlenen ve deforme olan koltuklar, sadece kötü bir görünüme neden olmaz. Çünkü yıpranmış koltuk kumaşları, aracınızı satmak istediğinizde değerinin düşmesine neden olabilir. Bu nedenle oto koltuk temizliği için en ideal olan profesyonel destek almaktır. Bu anlamda Ankara oto koltuk yıkama hizmeti ile aracınızın koltuk döşemelerine uygun kaliteli bir hizmet alabilirsiniz. Peki, araç döşeme temizliği sırasında nelere dikkat edilmelidir? Hangi koltuk döşemesi nasıl temizlenir? İşte tüm bu soruların cevabı ve daha fazlası…

Oto Koltuk Temizliğinde Bunlara Dikkat Edin!

İş nedeniyle çok sık seyahat ediyor ve neredeyse tüm zamanınız aracınızda geçiriyor olabilirsiniz. Ancak sizin kadar otomobilinizin de bu tempoya ayak uydurması gerekir. Bunun yanında yaz ya da kış olması fark etmez, uzun yol sürüşlerinde aracınız her zamankinden çok daha fazla kirlenir. Yolculuk ederken aracınızdaki tozlanma ve lekelenmeleri fark etmeyebilirsiniz. Ancak siz farkında olmadan tozlar koltuklarınızın derinlerine işler ve bakteri oluşumuna neden olur. Tabi, bu da çeşitli sağlık sorunlarına davetiye çıkarır. Bu nedenle temizlik rutinini aksatmamak, oto koltuk temizliği ile ilgili öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Araç koltuklarınız için tercih ettiğiniz temizlik yöntemi, oldukça önemlidir. Bunun için aracınızın kılavuzunu detaylı bir şekilde incelemelisiniz. Ancak işinde uzman bir Ankara oto koltuk yıkma firması, koltuk döşemeleriniz için en uygun yöntemi belirleyerek aracınızda hijyen sağlayacaktır. Yine araç koltuklarınızı kendiniz temizlemeyi tercih edecek olursanız, kullandığınız temizlik malzemelerini detaylı olarak incelemelisiniz. Çünkü seçtiğiniz yanlış ürünler, koltuk döşemelerinize zarar verebilir. Bunun için ürünü, aracınızın döşemesinin görünmeyen küçük bir kısmında deneyebilirsiniz. Eğer herhangi bir reaksiyon ile karşılaşmazsanız temizlik ürününü gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Profesyonel Oto Koltuk Yıkama Ankara

Bunların yanı sıra evinizde kullandığınız temizlik ürünlerini aracınız için kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü aracınızın yüzey dokuları, evinizdeki yüzeyler ile aynı değildir. Yine aracınız evinize göre çok daha dar bir ortamdır. Bu nedenle evde kullandığınız güçlü kimyasalları araç koltuk temizliği için kullanırsanız sağlığınız bozulabilir. Ayrıca ilk başlarda, araç döşeme temizliği için özel ürünler tercih etmek yerine evde kullandıklarınız ile temizlik yaparak olumlu sonuçlar aldığınızı zannedebilirsiniz. Fakat uzun vadede yıpranmalara ve kalıcı hasara neden olabileceğinizi asla aklınızdan çıkarmamalısınız.

Oto koltuk temizliği için en önemli püf nokta ise profesyonel ürün ve ekipmanların kullanılmasıdır. Çünkü ancak bu ekipmanlar ile koltuklarda %100 hijyen sağlanabilir. Yine sadece silmek,  yüzeysel bir temizlik sağlar. Fakat döşemelerin derinlerindeki kirlerin arındırılması ise asla mümkün olmaz. Bu nedenle ayrıntılı koltuk temizliği için mutlaka oto koltuk yıkama hizmeti almalısınız. Oto koltuk yıkama konusunda uzman ekipler, koltuklarınızı vakumlu makineler ve tamamen güvenli temizlik ürünleri ile istediğiniz yere gelerek temizler. Sonuç olarak yerinde oto koltuk yıkama hizmeti sayesinde araç koltuklarınızda %100 hijyen sağlamış olursunuz.

Yerinde Oto Koltuk Yıkama Hizmeti Almak İçin Neler Yapmalısınız?

Profesyonel oto koltuk yıkama hizmeti almak için yapmanız gereken işlem oldukça basittir. Bu avantajlı hizmetten yararlanmak adına yapmanız gereken tek şey hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ardından Servis Olsun sizinle en kısa süre içerisinde iletişime geçecektir.

Tüm bunların yanında Ankara yerinde oto koltuk yıkama fiyatları ve bu hizmet sırasında uygulanan işlemler ile ilgili detaylı bilgi için Yerinde Oto Koltuk Yıkama konulu yazımızı okuyabilir, hizmet ile ilgili daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Araç Koltuk Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?” te bir düşünce

  1. Hakan Güven diyor ki:

    Merhaba Arkadaşlar,

    15.03.2019 tarihinde randevu aldım ve servis olsun firma yetkilileri tam saatinde ikame adresime gelip aracımı yıkadılar. Koltuklarım aslında bej rengi olduğu ve firmanın kusma yapmış diye tabir ettiği lekeler ile dolu olduğu için çok umutlu değildim. Yıkama sonrasında karşılaştığım manzara inanılmazdı! Sonuç mükemmel ve koltuklarım ilk günkü gibi oldu. Herkese tavsiye ederim, düşünmeden gönül rahatlığı ile servis olsun firmasını tercih edebilirsiniz!

    Herkese güzel bir gün dilerim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.