Beyaz Suni Deri Koltuk Temizliği | Ankara Koltuk Yıkama

Koltuk temizliği, özen gerektiren ve sağlık açısından oldukça önemli bir durumdur. Çünkü koltuklar, evdeki diğer eşyalara nazaran çok daha sık kullanılır ve çabuk kirlenirler. Ayrıca çocuklu evlerde koltuklar lekelere maruz kalabilir. Bu nedenle koltuk temizliği aksatılmamalı ve periyodik olarak yapılmalıdır. Koltukların hangi sıklıkta temizleneceği ise kullanım sıklıklarına bağlıdır. Gün içerisinde sürekli olarak kullandığınız koltuklarınızı çok daha sık temizlemelisiniz. Ayrıca koltuk temizliği konusunda göz önünde bulundurmanız gereken en önemli nokta, döşemenin cinsidir. Çünkü koltuk döşemeleri göz önünde bulundurulmadan yapılan temizlik nedeniyle döşemelerde deformasyonlar meydana gelebilir. Bu anlamda temizliği konusunda hassas davranılması gereken koltuklar arasında beyaz deri koltuklar gelmektedir. Beyaz deri koltuk temizliği ile ilgili en etkili yöntem ise Ankara yerinde koltuk yıkama hizmeti almaktır.

Bunların yanı sıra beyaz suni deri koltuk sararması gibi durumlar ile karşılaşmamak ve evlerde çok daha hijyenik ortamlar oluşturmak için mutlaka profesyonel bir koltuk yıkama firması ile çalışmalısınız. Peki, beyaz deri koltuk temizliği için evde yapabileceğiniz bakımlar nelerdir? Deri koltuklarınızın temizliği için profesyonel bir firmadan destek almanın avantajları nelerdir?

Evde Beyaz Suni Deri Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Günlük olarak kullanılan deri koltuklar, kısa süre içerisinde kirlenirler. Bir de koltuklar beyaz renkte ise en ufak kiri dahi belli ederler. Bu nedenle beyaz deri koltukların bakımı, diğerlerine oranla çok daha fazla özen gerektirir. Aksi halde beyaz koltuklar sadece kötü bir görünüm sergilemez, aynı zamanda sağlığınızı tehdit edebilirler.  Bu anlamda beyaz suni deri koltuk temizliği için lekenin oluştuğu ilk anda nemli bir bez kullanmalısınız. Diğer kumaş türlerinden farklı olarak deri kumaştaki kir ya da lekeler alt katmanlara geçmez. Bu nedenle kolaylıkla silinebilirler. Ayrıca koltuk üzerindeki ıslak alanlar kısa sürede kurur.

Evde beyaz deri koltuk temizliği için tercih edilebilecek bir diğer yöntem ise koltuk kılıflarını çamaşır makinesinde yıkamanızdır. Ancak bunun için koltuk kılıflarınızın çıkarılabilir özellikte olması gerekir. Eğer kılıfları çıkarabiliyorsanız çamaşır makinesinde 30 derece sıcaklıkta yıkayabilirsiniz. Ancak bu işlemi uygulamadan önce koltuk kılıflarınızın zarar görme ihtimalini göze almalısınız. Özellikle kumaşın kullanım talimatlarını bilmiyorsanız, deri kılıfların zamanla deforme olmasına neden olabilirsiniz.

Deri koltuk kılıfları genellikle sertifikalıdır ve üretim aşamasında pek çok teste tabi tutulurlar. Direnci ve diğer koltuk döşeme türlerine göre daha kolay temizlenmesi ile ön plana çıkan suni deri döşemeler, koltuk temizliği için kullanılan yanlış yöntemler nedeniyle çatlayabilir ve kötü bir görünüm ortaya koyabilirler. Bu nedenle temizlik öncesi, uygulayacağınız temizlik ürününü döşemenin dışarıdan çok net görünmeyen bir kısmında denemelisiniz. Eğer ürün herhangi bir olumsuzluğa neden olmadıysa aşındırıcı olmayan bir bez ile silebilirsiniz. Ancak evde deri koltuk temizliği ayrıntılı ve tam hijyen sağlayan bir temizlik için yetersiz kalacaktır. Ayrıca koltuğun kumaşında lekelenmeler ve çatlamalar oluşmaması adına mutlaka düzenli olarak Ankara koltuk yıkama hizmeti almalısınız.

Deri Koltukların Temizliği İçin Yerinde Koltuk Yıkama Hizmeti Almanın Avantajları

Profesyonel koltuk yıkama hizmeti sırasında koltuk döşemelerine özel yöntem ve temizlik ürünleri kullanılır. Dolayısıyla beyaz deri koltuk temizliği sırasında da özel koltuk yıkama şampuanı uygulanmaktadır. Bu sayede koltuk döşemelerinin herhangi bir şekilde deforme olmadan temizlenmeleri sağlanır. Yine deri koltuklara uygun muameleler ile sadece hijyen sağlanmış olmaz, aynı zamanda koltukların kullanım ömrü de uzar.

Deri koltuklarınızın temizliği için Ankara koltuk yıkama hizmetinden yararlanmanın bir diğer avantajı ise koltukların üzerinde yer alan bakterilerin tamamen uzaklaştırılmasıdır. Deri koltuklar her ne kadar diğer koltuklara göre daha kolay temizlenseler de, koltuğun ayrıntılarındaki bakterilerin giderilmesi oldukça zordur. Oysa profesyonel koltuk yıkama konusunda uzman ekipler, koltuk döşemesinin özelliklerini de göz önünde bulundurarak modern ekipmanlar ile %100 hijyen sağlarlar. Bu nedenle siz de beyaz deri koltuklarınızın rengini koruması, tam anlamı ile temizlenmesi ve kullanım ömrünün uzaması için koltuk temizliğini uzman ellere bırakabilirsiniz. Peki, Ankara koltuk yıkama hizmetinden yararlanmanız için yapmanız gerekenler nelerdir?

Profesyonel bir ekipten kaliteli koltuk yıkama hizmeti almak için yapmanız gereken oldukça basittir. Koltuk yıkama talebiniz için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Formu doldurmanızın ardından Servis Olsun en kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.