Buharlı Oto Koltuk Yıkama Nedir, Nasıl Yapılır?

Otomobiller, özellikle çalışan ya da sürekli seyahat etmeyi seven kişilerin en çok vakit geçirdikleri yerlerden birisidir. Bu nedenle arabaların konforlu olması büyük önem taşır. Konforlu bir yolculuk için bireylerin öncelikli olarak dikkat ettikleri şey satın alacakları araçların teknolojisidir. Araçların sahip olduğu teknoloji, konforlu ve güvenli bir yolculuk deneyimi için oldukça önemlidir. Ancak bu noktada genellikle göz ardı edilen bir durum söz konusudur. Bu göz ardı edilen durum ise araç koltuk temizliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Araç içerisinde yer alan koltuklar ne kadar konforlu olursa olsun, eğer kirli ise tam anlamıyla güvenli bir yolculuk deneyimi yaşamak söz konusu olamaz. Çünkü özellikle kumaş araç koltukları, gözenekli bir yapıya sahip oldukları için kirleri ve tozları derinlere hapsederler. Bu da başta çocukların sağlığını tehdit eden bir durumdur. Eğer çeşitli sağlık sorunları ile uğraşmak istemiyorsanız aracınızın koltuklarını belli aralıklar ile işinde uzman bir oto koltuk yıkama firmasına yıkatmalısınız.

Araç koltuk temizliği için en ideal yöntemlerden birisi buharlı oto koltuk yıkamadır. Bu hizmet sırasında uygulanan buhar ve vakumlama işlemleri ardından araç koltukları %100 hijyene kavuşur. Peki, buharlı oto koltuk yıkama nasıl gerçekleştirilir? Bu hizmetin sağladığı avantajlar nelerdir?

Buharlı Oto Koltuk Yıkama Aşamaları Nelerdir?

Araç koltukları, tıpkı ev ve işyerlerindeki koltuklar gibi profesyonel ekipman ve malzemeler ile temizlenmelidir. Çünkü oto koltuk temizliği için silerek hijyen sağlamaya çalışmak, sadece yüzeysel bir temizlik sağlayacaktır. Derinlemesine temizlik için ise buharlı oto koltuk yıkama oldukça etkilidir. Klasik temizlik sistemlerinden çok daha etkili ve en önemlisi de güvenilir olan bu yöntem, bulunduğunuz bölgeye göre Ankara oto koltuk yıkama veya İzmir oto koltuk yıkama firmaları tarafından son teknoloji ekipmanlar ile sunulmaktadır. Ayrıca bu hizmetten yararlanmanız için herhangi bir oto yıkamacıya gitmeniz de gerekmemektedir. Çünkü araç koltuk temizliği konusunda uzman ekipler, sizin belirlediğiniz konuma gelerek yerinde oto koltuk temizleme hizmeti sunmaktadır.

Buharlı oto koltuk temizleme hizmetinin ilk aşamasında oto koltuklarına buhar uygulanır. Bu sayede buhar belirli bir basınç ve ısı değerine ulaştığında iyonize olur. İyonize olan buhar tanecikleri ise kir tanecikleri ile bir bağ oluşturur. Böylece temizliğin ilk aşaması tamamlanır. Buharlı temizliğin diğer aşaması ise buharla nemlendirilmiş olan koltukların vakumlama işlemine tabi tutulmasıdır. Bu işlem, en az buhar uygulaması kadar önemlidir. Çünkü vakumlama işlemi sırasında koltukların en derinlerinde yer alan kirler dahi çekilerek tamamen uzaklaştırılır.

Buharlı Oto Koltuk Yıkamanın Avantajları Nelerdir?

Buharlı oto koltuk temizliğinin pek çok avantajı bulunmaktadır. Bunun en başında da daha önce bahsettiğimiz gibi koltuklarda %100 hijyen sağlanması gelmektedir. Çünkü diğer yöntemler ile yapılan koltuk yıkama işlemleri sırasında bakterilerin tam olarak uzaklaştırılması oldukça zordur. Ancak buharlı temizlik sırasında koltuklara 150-170 dereceye kadar sıcaklık uygulanabilmektedir. Bu da tüm bakterilerin ölmesi anlamına gelmektedir. Ayrıca buharlı makineler ile yıkanan oto koltuklarının üzerindeki kir ve lekeler de kolayca çözülmektedir.

Bu yöntem ile yapılan araç koltuk temizliği, aynı zamanda güvenlidir. Çünkü koltukların kumaşlarına herhangi bir zarar gelmez. Hatta doğru yöntemler ile temizlendikleri için kullanım ömürleri uzar. Böylece araç koltuk kılıflarının sık sık değiştirilmesi gerekmez ve bir anlamda tasarruf sağlanmış olur.

Tüm bunların yanında araç koltuklarının profesyonel ekipmanlar ile temizlenmesi, insan sağlığı açısından da oldukça avantajlıdır. Çünkü bu hizmet sayesinde, araç koltukları içerisindeki kir ve bakteriler uzaklaştırılır. Böylece kişilerin zararlı mikroorganizmalar nedeniyle solunum yolu hastalıkları ya da alerjik problemler yaşamalarının önüne geçilmiş olur.

Ankara Oto Koltuk Yıkama Fiyatları

Profesyonel ekip ve ekipmanlar ile gerçekleştirilen araç koltuk yıkama hizmetinin fiyatları ise belli kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Bunun başında da koltukların adedi ve koltuk kumaşlarının cinsi gelmektedir. Ayrıca uzun süre temizlenmemiş ya da aşırı lekeleri koltukların yıkanmasında fiyat farklılıkları oluşabilmektedir. Ancak oto koltuk yıkama fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek isterseniz fiyat listemizi de inceleyebilirsiniz.

Yine aracınızın koltuklarının profesyonel bir oto koltuk yıkama firması tarafından temizlenmesini istiyorsanız yapmanız gereken oldukça basittir. Bunun için hemen bize başvuru yapabilirsiniz. Başvuru formunu doldurmanızın ardından kısa süre sonra Servis Olsun sizinle iletişime geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.