Chester Koltuk Takımları Nasıl Temizlenir? | Ankara Koltuk Yıkama

Ev dekorasyonunun en önemli öğelerinin başında koltuklar gelmektedir. Bu anlamda günümüzde pek çok koltuk modeli üretilmektedir. Bu koltuk modellerinden birisi de chester koltuk takımlarıdır. Özellikle son dönemlerde büyük rağbet gören bu koltuklar, hem şık hem de modern görünümleri ile evleri süslemektedir. Ancak her koltuk takımında olduğu gibi chester koltuk satın alırken de nasıl temizlenmeleri gerektiği konusunda fikir sahibi olmak gerekmektedir. Böylece koltukları uzun yıllar boyunca yıpranmadan kullanmak mümkün hale gelmektedir. Fakat evde uygulanan yöntemler ile chester koltukların tam anlamı ile temizlenmesi mümkün değildir. Bu nedenle chester koltuk temizliği için mutlaka profesyonel bir Ankara koltuk yıkama firmasından yardım almak gerekmektedir.

 chester koltuk temizliği
chester koltuk temizliği

Chester Koltuk Temizliği

Kapitoneli ve kendi kumaşından düğmeli modelleri ile evlere şıklık katan bu koltukların temizliği özen ve dikkat gerektirmektedir. Bu anlamda temizlik işlemlerine başlamadan önce koltuğun kumaşı göz önünde bulundurulmalıdır. Chester koltuk kumaşları  ise genellikle kadife ve nubuk kumaştır.

Kadife Kumaşa Sahip Chester Koltuk Temizliği

Kadife kumaş yapısı gereği oldukça hassas bir kumaş çeşididir. Bu anlamda kadife kumaşa sahip chester koltukları silmek istediğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kumaşın yönüne göre silmektir. Ayrıca kadife koltukları silerken fırça kullanmamalı ve baskı uygulanmaktan kaçınılmalıdır. Ayrıca koltuklar yumuşak bir bez yardımı ile silinmelidir. Aksi takdirde birkaç temizleme sonrasında koltuk kumaşı yıpranacaktır. Bu da koltuklarınızın kötü bir görünüm ortaya koymasına neden olabilir.

Chester koltuk kumaşı yün ve ipek kadifesi ise kesinlikle silmemeniz gerekir. Çünkü koltuklarınıza ciddi şekilde zarar verebilirsiniz. Bunun için Ankara koltuk yıkama hizmeti alarak koltuklarınızın zarar görmeden temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Nubuk Kumaşa Sahip Chester Koltuk Temizliği

Nubuk koltukların yüzeyi akışkandır. Bu nedenle kolaylıkla leke tutmaz. Ancak leke yapabilecek maddelerin dökülmesi durumunda çok az su ile silerek anında müdahale etmelisiniz. Yine nubuk koltuk temizliği sırasında fazla su kullanmanız nubuk derinin çatlamasına neden olabilir. Ayrıca nubuk kumaşa sahip chester koltuk temizliği sırasında kesinlikle çamaşır suyu gibi ağır kimyasallar kullanmamalısınız. Eğer koltuklarınızın tam anlamı ile temizlenmesini istiyorsanız mutlaka profesyonel koltuk yıkama hizmeti almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.