Deri Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır? | Ankara Koltuk Yıkama

Deri koltuk temizliği, sanılanın aksine profesyonellik gerektiren bir iştir. Çünkü her koltuk kumaşı gibi deri koltuklarda özelliklerine göre değerlendirilerek temizlenmelidir. Aksi halde koltukların yıpranması ya da üzerlerinde su lekelerin oluşması söz konusu olabilir. Bu nedenle deri koltuk temizliği için mutlaka profesyonel bir Ankara koltuk yıkama firması ile çalışılması gerekmektedir.

deri koltuk temizliği
deri koltuk temizliği

Şık görünüşleri ile ev ve iş yerlerinin vazgeçilmezi olan deri koltuklar, özellikle de iş yerlerinde kullanıldıklarında kısa süre içerisinde kirlenirler. Bu durumda genellikle başvurulan ilk yöntem silmektir. Ancak silme işlemi sırasında yapılacak en küçük bir hata bile koltuğa zarar gelmesine neden olabilir. Bu anlamda deri koltuk temizliği için silmek yerine koltuk yıkama hizmeti tercih edilmelidir. Peki, deri koltukların temizliği sırasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Deri Koltuk Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Deri koltuk temizliği konusunda en önemli nokta su kullanımıdır. Deri koltukların temizliği sırasında bol su kullanılması kumaşa zarar veren bir durumdur. Çünkü derinin yağlı bir yapısı vardır ve fazla su kullanıldığında kurur ve koltuklar üzerinde çatlamalar meydana gelebilir. Ayrıca su ya da diğer temizlik ürünleri kesinlikle koltuk kumaşına direkt olarak uygulanmamalıdır. Bunun yerine su ya da diğer ürünler nemli bir beze dökülmeli ve ardından koltuğa uygulanmalıdır.

Deri koltuk temizliği için üretilen pek çok temizlik ürünü bulunmaktadır. Bu ürünlerin dışında farklı kimyasalların kullanılması kesinlikle önerilmez. Özellikle çamaşır suyu ve bulaşık deterjanı deri koltuklara ciddi şekilde zarar verebilir. Yine deri koltuk temizlerken sert fırça ya da ovalama aparatları kullanılmamalıdır. Hatta elektrikli süpürge kullanımı dahi kumaşa zarar verebilir. Bunun yerine günlük temizlik için mikrofiber bez kullanmak en doğru olanıdır.

deri koltuk temizliği

Deri koltuklar temizlenmelerinin ardından iyice kurulanmalıdır. Çünkü daha önce de bahsettiğimiz gibi nem deri koltukların çatlamasına neden olabilir. Ayrıca tam anlamı ile kurulanmayan koltuklar zaman içerisinde koku oluşumuna da neden olabilmektedir. Ankara koltuk yıkama hizmeti sırasında ise tüm bu bahsedilen durumlara dikkat edilmekte ve koltukların zarar görmeden temizlenmesi sağlanmaktadır. Bu anlamda deri koltuklarınızın temizliği için profesyonel bir koltuk yıkama firmasından yardım alabilir, koltuklarınızı deforme olmadan uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.