En İyi Kombi Çeşitleri ve Fiyatları

Isınma ihtiyacı için doğalgaz dönüşümü gerçekleştirmiş olan daireler, evler ve iş yerleri için doğru kombi seçiminin önemi oldukça büyüktür. Bu anlamda kombi seçimi sırasında belli başlı konular göz önünde bulundurulmalı ve bu yönde karar verilmelidir. Kombi seçiminde dikkat edilmesi gereken konular arasında; evin metrekare cinsinden genişliği, üst ve alt katların kullanım durumu, duvarların yalıtımı, tüm odalardaki peteklerin açılıp açılmayacağı gibi durumlar yer almaktadır. Peki, tercih edilebilecek en iyi kombi çeşitleri nelerdir?

kombi çeşitleri
kombi çeşitleri

Kombi Çeşitleri Nelerdir?

Kombinin kullanılacağı ev ya da iş yerine uygun bir kombinin seçilmesi, kombinin performansını etkileyen en önemli etkendir. Bu cihazların taşıdıkları önemli özellik ise sessiz ve tasarruflu bir şekilde çalışmalarıdır. Yine sadece kombinin kalitesi değil, kombiyi aldıktan sonra alacağınız teknik servis hizmeti de önemlidir. Peki, en iyi kombi çeşitleri hangileridir?

Bacalı Kombi

kombi çeşitleri
kombi çeşitleri

En iyi kombi çeşitleri arasında bacalı kombiler de yer almaktadır. Bu kombiler, yanma sırasında gerekli oksijeni ortamdan sağlar ve atık gazı baca yolu ile atar. Bu nedenle bacalı kombilerde ortamın havalandırılması ile baca bakımı oldukça önemlidir. Yine bu kombilere mutlaka çekişi iyi bir baca bağlanmalıdır. Bunun yanında  8 metreküpten daha az olan ve banyo gibi yerlere konmaları uygun değildir.

Yoğuşmalı Kombi

kombi çeşitleri
kombi çeşitleri

Yoğuşmalı kombilerin çalışma sistemi konvansiyonel olanlar ile benzerlik göstermektedir. Ancak yoğuşmalı kombilerin en önemli farkı; dışarıya atılan su buharının sıcaklığının ısıya dönüştürülebilmesidir. Bu da ekstra bir ısının ortaya çıkmasına neden olur.

Yoğuşmalı kombilerden elde edilen ısı verimliliği yaklaşık olarak 109 oranındadır. Bu oran göz önünde bulundurulursa konvansiyonel kombilere kıyasla %17 daha verimli oldukları söylenebilir. Yoğuşmalı kombiler aynı enerji ile daha fazla enerji açığa çıkardıkları için aynı zamanda enerji tasarrufu sağlarlar. Yoğuşmalı kombi fiyatları ile ilgili bilgi için kombi markalarının web sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Hermetik Kombi

kombi çeşitleri
kombi çeşitleri

Prensip olarak bacalı kombiler gibi çalışan hermetik kombiler, yanma için gerekli olan oksijeni dış ortamdan alırlar ve yanma sonucu ortaya çıkan gaz emisyonunu yine aynı kanal vasıtası ile dışarıya atarlar.  Bu sayede ortam havasından tamamen bağımsız olarak güvenli bir kullanım sağlarlar.

Kombi fiyatları genel olarak 2 bin ile 4 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Siz de bu fiyatları inceleyerek evinizin ya da iş yerinizin ihtiyaçlarına uygun bir kombi satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.