ankara halı yıkama

Evcil Hayvan Beslenen Evlerdeki Halılar Nasıl Yıkanmalıdır?

Günümüzde pek çok kişi evinde kedi ve köpek gibi evcil hayvanlar beslemektedir. Yapılan bilimsel araştırmalara göre evcil hayvan besleyen insanların daha uzun yaşadıkları ortaya konmuştur. Pek çok uzman, kişilerin stresten uzaklaşması ve daha mutlu hissetmeleri için evcil hayvan beslemelerini önermektedir. Ancak evcil hayvan bakımı, ciddi sorumluluk gerektiren bir iştir. Çünkü evcil hayvanların gerekli bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Aksi halde hem evcil hayvanın hem de sahibinin sağlığı tehlikeye girebilmektedir. Yine evcil hayvan beslemenin en zorlu taraflarından birisi, evde hijyen sağlamaktır. Çünkü kedi ve köpek gibi evin içerisinde sürekli olarak gezinen hayvanlar, halıların üzerine tüylerini bırakmakta ya da idrar lekelerine neden olmaktadır. Bu nedenle evcil hayvanların bulunduğu evlerde halı temizliği çok daha büyük önem taşımaktadır. Ancak halıların tam anlamı ile hijyene kavuşması için silmek yeterli gelmez. Bunun için mutlaka, bulunduğunuz bölgeye göre profesyonel bir Ankara halı yıkama veya İzmir halı yıkama firması ile çalışmanız gerekmektedir.

Evcil Hayvan Bulunan Evlerde Halı Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Evinde kedi köpek gibi evcil hayvan besleyen kişiler, halılarını temiz tutmanın önemli bir durum olduğunun farkına varmalıdır. Çünkü bir evcil hayvan ne kadar iyi eğitilmiş olursa olsun istenmeyen kazalara neden olması kaçınılmazdır. Bu nedenle de halı üzerinde lekeler ve kokular oluşabilir. Bu lekelere ne kadar kısa sürede müdahalede bulur ve temizlerseniz, geriye o kadar az leke kalacaktır. Ancak kendi imkânlarını ile yapacağınız halı temizliğinin yeterli olmayacağını unutmamalısınız.

Evcil hayvanların neden olduğu lekeler, halının üzerinde ne kadar kalırsa halıya o kadar zarar verir. Ayrıca hayvanların neden olduğu bu lekeler, halıda renk değişikliklerine neden olacaktır. Bu nedenle lekenin oluşmasının üzerinden çok geçmeden bir halı yıkama firması ile iletişime geçerek halılarınızı yıkatmalısınız.

Bunların yanı sıra evcil hayvanların neden olduğu lekeleri evde çıkarmanın birtakım yolları mevcuttur. Marketlerden satın alınan ya da evde hazırlanan leke çıkarıcılar ile halı temizliği yapmak mümkündür. Bu ürünler, halıların temizlenmesi için belli bir noktaya kadar fayda sağlayabilir. Ancak halınızı bu ürünler ile temizlemeyi tercih edecek olursanız, halınızın yıpranmasını da göze almalısınız. Bu nedenle lekeler için acil müdahalenin sonrasında, derinlemesine temizlik için bir halı yıkama firmasından yardım almak en etkili çözümdür.

ankara halı yıkama fiyatları firmaları
halı yıkama fiyatları firmaları ankara

Evcil hayvanların neden olduğu idrar lekeleri, sadece halınızın yüzeyinde kalmaz. Bu lekeler, halı elyafının derinlerine işler ve halının deforme olmasına neden olur. Evde yapacağınız yüzeysel temizleme işlemi derinlere işleyen bu lekelerin giderilmesi için tam anlamı ile etkili olmayacaktır.

Sonuç olarak evcil hayvanınız ile sağlıklı bir ortamda yaşamak istiyorsanız halılarınızın mutlaka işinde uzman bir Ankara halı yıkama veya İzmir halı yıkama firması tarafından yıkanmasını sağlamalısınız. Bu sayede sadece kirlerden kurtulmuş olmaz, halınızı uzun yıllar kullanma imkanı bulursunuz. Peki, halıların derinlemesine temizliği için uygulanan profesyonel halı yıkama işlemleri nelerdir?

Profesyonel Halı Yıkama Aşamaları

Halı yıkama hizmeti sırasında öncelikli olarak halılar cinsine göre ayrılmaktadır. Çünkü el dokuması halılar ile makine halılarına uygulanan işlemler aynı değildir. Yine toz alma makinelerinde tozlarından arındırılan halılar, ıslatılır ve bir süre beklenir. Bu işlem, halıların üzerindeki kir ve lekelerin kabarması ve halı yıkama işleminin etkili olması için oldukça önemlidir. İçi su ve halı yıkama şampuanından oluşan karışım ile dolu havuzda bekletilen halılar, otomatik halı yıkama makinelerine alınır. Halılar, bu makinelerde türüne uygun baskı uygulanarak yıkanır. Otomatik makinelerde yıkanan halılar, boru santrifüj ile tek tek sıkılır ve sularından büyük oranda arındırılır.

Derinlemesine bir halı temizliği sağlayan profesyonel halı yıkama hizmetinin en önemli aşamalarından birisi de halı kurutma işlemidir. Çünkü halılar, cinsine göre halı kurutma odalarında kurutulmaktadır. Kurutma odalarında bulunan özel sistem sayesinde sıcak hava, oda içerisinde devridaim olur ve halılar bu sayede sağlıklı bir şekilde kurur. Son olarak kuruyan halılar uygun şekilde poşetlenir ve adrese teslim edilir.

Eğer siz de evcil hayvanlarınız nedeniyle sık sık kirlenen ve lekelenen halılarınızda hijyen sağlamak istiyorsanız halı yıkama başvuru formunu doldurabilirsiniz. Servis Olsun başvuru formunu doldurmanızın hemen ardından sizinle irtibata geçecektir. Yine halı yıkama fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.