Halı Yıkama ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular | Ankara Halı Yıkama

Halı yıkama, halıların temizliği için en etkili yöntemdir. Ancak evde yapılan halı yıkama işlemleri temizliği tam anlamı ile garantilemez. Çünkü evde sınırlı imkânlar ile yapılan yıkama sırasında kirler tamamen uzaklaştırılamadığı gibi kurutma işlemi de yetersiz olacaktır. Bu nedenle mutlaka işinde uzman bir halı yıkama firması ile çalışmak gerekmektedir. Ankara halı yıkama firmaları, kullandıkları profesyonel ekip ve ekipmanlar ile halıların tam anlamı ile temizlenmesini ve yine sağlıklı bir şekilde kurutulmalarını sağlamaktadır. Ancak kişilerin aklına halı yıkama konusu ile ilgili olarak pek çok soru gelebilmektedir. Hatta bu sorular ile ilgili net yanıt alamadıkları için halılarını yıkatmaktan kaçınanlar da söz konusudur. Peki, profesyonel halı yıkama ile ilgili en çok merak edilenler nelerdir?

profesyonel halı yıkama
profesyonel halı yıkama

Profesyonel Halı Yıkama ile İlgili Merak Edilenler

Temizlik Ürünleri Halıların Çekmesine Neden Olur mu?

Profesyonel halı yıkama hizmeti ile ilgili merak edilen sorulardan birisi kullanılan temizlik ürünlerinin halının çekmesine neden olup olmadığıdır. Günümüzde halıların yıkanması sırasında oldukça kaliteli bakım ürünleri kullanılmaktadır. Bu ürünler, güçlü leke çıkarıcı özellikleri nedeniyle halı altlıklarının gereğinden fazla ıslanmasını önler ve böylece halıların çekmesine neden olmazlar.

Bir Kez Yıkanan Halılar Daha Çabuk Kirlenir mi?

Bazı halı yıkama firmaları temizlik işlemi sırasında kalitesiz temizlik ürünleri kullandıkları için halıların kısa sürede kirlenmesi söz konusu olabilmektedir. Ancak profesyonel bir Ankara halı yıkama firmasının kaliteli ekipman ve temizlik ürünleri kullanarak yaptığı temizlik sonucu halılar uzun süre kirlenmeden kullanılabilir. Özellikle yapılacak pH dengeli bir durulama ve güçlü vakumlama ile halılar tam anlamı ile temizlenecek, kullanılan antibakteriyel ürünler sayesinde uzun süre hijyenik kalacaklardır.

profesyonel halı yıkama
profesyonel halı yıkama

Halıların Kuruması Ne Kadar Zaman Alır?

Profesyonel halı yıkama sonrası halıların kuruması çok uzun zaman almaz. Özellikle kurutma odalarında kurutulan halılar, sağlıklı bir şekilde kısa süre içerisinde kurutulabilmektedir.

Halılar Hangi Sıklıkta Yıkatılmalı?

Uzmanlar, halıların en az senede bir kez profesyonel bir şekilde temizlenmesi gerektiğini söylemektedir. Bu nedenle temiz halılara sahip olmak için belli periyotlar ile halı yıkama hizmetinden yararlanılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.