Neden Profesyonel Halı Yıkama?

Halılar, evlerde en çok kullanılan ve en çok temasta bulunulan eşyalar arasında yer alır. Bu nedenle sürekli hijyenik olmaları oldukça önemlidir. Özellikle çocuk sahibi bireylerin halı temizliğine ayrıca dikkat etmesi gerekir. Çünkü emekleme dönemindeki bebekler halı üzerinde çok fazla vakit geçirirler ve halı ile sürekli temas halindedirler. Bu da halının kirli olması durumunda hasta olmalarına neden olabilir. Ancak profesyonel halı yıkama hizmeti sayesinde halılarda tam hijyen, evlerde ise sağlıklı bir ortam oluşturulabilir.

Halı Yıkama

Profesyonel Halı Yıkamanın Avantajları

Halı temizliği denilince ev hanımlarının aklına ilk gelen silmek ya da yıkamaktır. Ancak yapılan bu işlemler halıların temizlenmesi için yeterli gelmez. Özellikle halıları silerek kirleri uzaklaştırmak yerine onların yer değiştirmesine ve hatta daha da derinlere işlemelerine neden olabilirsiniz. Bunun yanında halılarda barınan bakteri ve mikropların tamamıyla uzaklaştırılması için gerekli su sıcaklığına insan eli dayanamaz. Bu da bu zararlı canlıların halınızda yaşamaya devam etmesi anlamına gelmektedir.

Bunların yanında evde yapılan halı temizliği sırasında kullanılan araçlar ve temizlik ürünleri halıların yıpranmasına neden olabilir. Oysa profesyonel halı yıkama sırasında halının cinsine uygun temizlik ürünleri uygulanır ve kıymetli halılara daha özenli yaklaşılır. Yine halılarınızı kendiniz yıkamak ya da silmek yerine profesyonel bir servisten yıkama hizmeti almayı tercih ederseniz, halılarınızda %100 hijyen sağlayabilirsiniz. Çünkü yıkama işlemi sırasında kullanılan ekipmanlar sayesinde halının en derinindeki kirler dahi söküp atılır. Böylece evlerde sağlıklı bir ortam oluşturulmuş olur.

Halı Yıkama Hangi Sıklıkla Yapılmalı?

Halı Yıkama
Halı Yıkama

Halılar zamanla eski temiz görünümlerini kaybeder ve süpürme ile temizlenemeyecek duruma gelirler. Bu durumda halılar matlaşır, ilk alındıkları renkten uzaklaşır ve evlerde toz kaynağı haline gelirler. Eğer halınızda bu durumların birkaçını gözlemliyorsanız, halınızın temizlik zamanı gelmiş demektedir. Bunların yanında halı imalatçıları her 6 ayda bir halı yıkama hizmetinden faydalanılmasını tavsiye ederler. Yine çok kullanılan ortamlardaki halılarınız için bu hizmeti çok daha sık almanız gerekebilir. Siz de halı temizliğiniz için güvenebileceğiniz bir halı yıkama servisi arıyorsanız bizimle iletişime geçebilir, halılarınızı güvenle emanet edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.