Halılarınızı Yıkamaya Verirken Bunlara Dikkat Edin! | Ankara Halı Yıkama

Halılar, sürekli olarak kire ve toza maruz kalan eşyalardır. Kimi zaman kapı ve camlardan giren tozlar kimi zaman ise üzerlerine bir şeyler dökülmesi nedeniyle kolayca kirlebilirler. Bu kirler ile baş etmek ise çoğu zaman oldukça zordur. Evde kendi imkânlarımız ile halı temizliği yapsak dahi yetersiz kalır ve tam anlamı ile hijyen sağlayamayız. Bu nedenle en ideal olanı tecrübeli ve işinde uzman bir halı yıkama firması ile çalışmaktır.

Profesyonel bir halı yıkama firması, halıları belirtilen adresten teslim aldıktan sonra türüne göre ayrıştırarak yine profesyonel halı yıkama makinelerinde yıkar. Ancak bu işi profesyonelce yapan firmaların yanında yalan beyanda bulunanlar da mevcuttur. Bu samimiyetten uzak sözde halı yıkama firmaları, halıları gelişigüzel yıkayarak deforme olmalarına neden olmaktadır. Peki, bu tarz firmalar ile çalışarak mağdur olmamak için halılarınızı yıkamaya vermeden önce nelere dikkat etmelisiniz?

Halı Yıkama Firması Personelinden Hizmet Tutarını Hesaplamasını İsteyin!

Profesyonel bir halı yıkama firması, halı yıkama fiyatları konusunda müşterilerini mutlaka bilgilendirecektir. Bunu, halıları belirtilen adresten alırken yapabileceği gibi web sitesi üzerinden de yapabilir. Böylece müşteriler, alacakları hizmet karşılığında ödeyecekleri ücreti bilir ve firmanın güvenilirliğinden emin olabilirler. Ancak halılarınızı yıkamak için gelen personel, sizinle fiyat bilgisi paylaşmıyorsa o firma ile çalışmaktan uzak durmalısınız. Aksi haldehalılarınız evinize teslim edildiğinde sizden talep edilen ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle hizmet alacağınız firmadan fiyat bilgisini de içeren teslim alma fişini mutlaka isteyiniz.

Sahip Olduğu Halı Yıkama Ekipmanları ile İlgili Bilgi Alın!

Halılarınızın herhangi bir şekilde deforme olmadan temizlenmesi için tercih ettiğiniz halı yıkama firmasının ekipmanları büyük önem taşımaktadır. Çünkü günümüzde halı yıkama firması adı altında hizmet veren bazı işletmeler, halıları neredeyse evde halı yıkama yöntemleri ile temizlemektedir. Böyle bir firma ile çalışmanız durumunda halı yıkama için ödeyeceğiniz ücret boşa gidecektir. Bu nedenle halı temizliği için hizmet alacağınız firmanın ne tür ekipmanlara sahip olduğunu öğrenmelisiniz.

Halılar; profesyonel firmalar tarafından tam otomatik halı yıkama makinelerinde, türüne uygun baskı uygulanarak yıkanır. Ancak sözde halı yıkama firmaları ise, halıları geniş alanlara sererek elektrikli fırça makineleri ile yıkamaktadır. Fırçalama işlemi tamamen personelin inisiyatifinde olduğu için temizlenmeyen yerler kalabilir. Üstelik bu işlem sırasında her halı türüne aynı baskı uygulanır. Yani el dokuması halılara özel bir muamele gerçekleştirilmez. Bu, el dokuması halılarınızın renklerinin solmasına ve özelliklerini yitirmelerine neden olabilir.

Bunların yanı sıra profesyonel bir Ankara halı yıkama firması mutlaka toz makinesine sahip olmalıdır. Bu makinelerde halılar su ile temas ettirilmeden tozlarından arındırılır. Buradaki asıl amaç, toz ve su karışımından oluşacak çamurlaşmanın önüne geçmektedir.

Firmanın Kullandığı Temizlik Ürünlerinin Doğal Olmasına Dikkat Edin!

Profesyonel bir halı yıkama firması, temizlik maddesi olarak ağır kimyasallar içermeyen doğal halı yıkama şampuanları kullanır. Ancak işini profesyonelce yapmayan firmalar ise, sodyum hidroksit ve sodyum hipklorit kullanmaktadır. Bahsedilen kimyasallar sadece halılar için değil, insan sağlığı açısından da oldukça zararlıdır. Bu nedenle hizmet alacağınız firmanın bitkisel ürünler kullandığından kesinlikle emin olmalısınız. Aksi halde halılarınızda hijyen sağlamaya çalışırken sağlığınızdan olabilirsiniz.

Halı Kurutma İşleminin Nasıl Yapıldığını Sorun!

Halı yıkama nasıl profesyonellik gerektiren bir işlem ise, halı kurutma da o kadar profesyonellik gerektirmektedir. Bu nedenle halılarınızın temizlendikten sonra açık havada mı yoksa kurutma odalarında mı kurutulacağı konusunda bilgi almalısınız. Çünkü halılar yaz-kış kapalı ortamlarda kurutulmalıdır. Direkt olarak güneş ile temas ettirilmeleri ise halıların renginde solmalara neden olmaktadır. Yine kuruyan halıların hangi malzeme ile paketlendiği de önemlidir. Eğer halılarınız; kokusu çıkmayan, kalın ve kanserojen nitelikte halı poşetlerine konularak teslim edildiyse, o firma ile bir daha çalışmayınız. Çünkü halıların kokusu olmayan ve jelatin gibi ince poşetlere konularak teslim edilmesi gerekmektedir.

Tercih ettiğiniz firma ile ilgili sorunlar ile karşılaşmak istemiyor,  halılarınızı profesyonel ellere emanet etmek istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Servis Olsun sizinle en kısa süre içerisinde iletişime geçecektir. Bizi tercih etmeniz halinde, halılarınızın türü de göz önünde bulundurularak kaliteli ürünler ve son teknoloji ekipmanlar ile yıkanacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca halı yıkama fiyatları ile ilgili detaylı bilgi için fiyat listemize de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.