İpek Halı Nasıl Yıkanır? | Ankara Halı Yıkama

İpek halılar, geçmişten günümüze ihtişamın ve zenginliğin sembolü durumundadır. Bu halıların kalitesini; deseni, rengi ve dokuma sıklığı belirlemektedir. Uzun yıllar boyunca kullanılabilecek kalitede olan ipek halılar, doğal boyalardan imal edildikleri için oldukça değerlidir. Bunun için temizlikleri sırasında mutlaka profesyonel destek alınmalıdır. Bu anlamda ipek halılarınızın temizliği için bir Ankara halı yıkama servisi ile iletişime geçebilir, halılarınızı güvenilir ellere emanet edebilirsiniz. Peki, ipek halı yıkama nasıl yapılır?

ipek halı yıkama
ipek halı yıkama

Ankara İpek Halı Yıkama İşlemleri

İpek halıların temizliği, özen gerektiren bir iştir. Bu nedenle evde kendi imkânlarınız ile silmekten ya da yıkamaktan kaçınmalısınız. Ankara ipek halı yıkama hizmeti sırasında ise halılar mutlak suretle tek tek yıkanmaktadır. Bunun için öncelikli olarak halıların tozu ve kaba kiri alınır. Ardından ıslatılır ve hiç vakit kaybetmeden fırçalama işlemine geçilir. Fırçalama işleminin ardından ise yine hızlı bir şekilde gelberi ile durulamaya geçilir. Ancak ipek halının tüyleri uzun ise bu durumda tek yönlü gelberiden hemen önce ileri geri gelberi uygulaması yapılır. Böylece kullanılan halı şampuanının tüylere ve hav aralarına nüfuz etmesi sağlanır.

İpek halı yıkama sırasında kullanılan şampuanın halı türüne uygun, antibakteriyel ve organik olması gerekmektedir. Ayrıca halı şampuanı karışımlı suyun içerisine aktif klor da atılabilir. Bu sayede hijyen sağlandığı gibi halının parlaklığı da korunmuş olur. Gelberi ve durulama sonrası ise yine vakit kaybetmeden sıkma işlemine geçilir. Ancak sıkma esnasında halının boyasının akma ihtimaline karşı yine tek başına sıkılmaktadır. Ardından sıkma kazanından alınan ipek halı hemen açılır ve askılara yerleştirilir.

ipek halı yıkama
ipek halı yıkama

Ankara ipek halı yıkama işlemleri sırasında uygulanan işlemler sayesinde halılar herhangi bir şekilde deforme olmadan temizlenmektedir. Bu nedenle ipek halı temizliği için gönül rahatlığı ile profesyonel halı yıkama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu anlamda işinde uzman bir Ankara halı yıkama servisi ile iletişime geçebilir, ipek halı yıkama fiyatları ve halı yıkama süreci ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tüm bunların yanında Halı Yıkama ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular konulu yazımızı okuyabilir, halı yıkama ile ilgili aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.