İzmir Klima Bakım Hizmetleri

Ofis ve evlerin en önemli ihtiyaçlarından birisi olan klimalar, hem yaz hem de kış aylarında kullanılan iklimlendirme sistemleridir. Çok sık kullanılmaları nedeniyle zaman zaman arızalanabilen bu cihazlar, düzenli periyotlar ile bakıma ihtiyaç duymaktadır. Bu anlamda kış ve yaz aylarına girmeden önce klima bakımı yaptırmak, sonradan yaşanabilecek problemleri önleyecektir. Bunun yanında klima temizleme; sadece daha iyi performans göstermelerini değil, uzun yıllar boyunca kullanılmalarını da sağlamaktadır. Siz de klima arızaları ile karşılaşmamak için klima bakımı yaptırmalısınız. Arızalanmaları durumunda ise herhangi bir müdahalede bulunmadan önce İzmir klima servis hizmetleri veren bir firmadan yardım almalısınız.

İzmir klima servis
İzmir klima servis

İzmir Klima Servisi Klima Bakım Hizmetleri

Klimalar, soluduğumuz havanın kalitesini doğrudan etkileyen cihazlardır. Hassas birtakım elektronik donanımlara sahip oldukları için bakım ve tamirleri sırasında uzmanlık gerektiren klimalara mutlaka işinde uzman kişiler tarafından müdahale edilmelidir. Eğer klima bakımı konusunda yeterli bilgiye sahip değilseniz, İzmir klima servis hizmeti sunan yetkili bir firmadan profesyonel yardım almalısınız. Peki, klima bakım işlemleri neleri kapsar?

Filtre Temizliği

Klima bakımının en önemli aşamalarından birisi filtre temizliğidir. Çünkü klimalar filtreler sayesinde ortamda temiz hava dolaşmasını sağlarlar. Uzun süre temizlenmeyen filtreler, solunan havanın kalitesini düşürür ve hatta çeşitli hastalıklara neden olabilir. Ayrıca evaporatör yüzeyinde karlanma meydana gelebilir ve bu nedenle soğutma verimi ciddi şekilde düşer. Bu nedenle klima filtre temizliği için illa ki klima bakım dönemlerini beklememelisiniz.

Fan Pervanelerinin Temizliği

İzmir klima servis hizmetleri sırasında filtre temizliğinin ardından fan pervanelerinin temizliğine geçilir. Bunun için klima temizleyici spreyler kullanılmaktadır. Bu işlemi kendiniz yapacaksanız temizlik sırasında yavaş ve yumuşak hareketler yapmaya özen göstermelisiniz.

İzmir klima servis
İzmir klima servis

Elektronik Kartın Temizliği

Klima bakımının bir diğer aşaması ise elektronik kartın tozlarının alınmasıdır. Bu iş için yine klima temizleyici spreyler kullanılabilir. Ancak temizliğin ardından elektronik kablolar ile bağlantı uçlarını kontrol etmelisiniz. Eğer bağlantı uçlarında aşınma varsa mutlaka İzmir klima servisi ile iletişime geçmeli ve gerekli değişimleri yapmalısınız.

Drenaj Tavası ve Hattının Temizliği

Drenaj suyu bir engel ile karşılaşmadan akabiliyorsa drenaj hattı ve tavası temizdir. Ancak aksi bir durumda mutlaka drenaj tavası ve hattının temizlenmesi gerekir. Tüm bunların yanında klimaların bakımı ile ilgili daha fazla bilgi için klima bakımı konusunda bilinmesi gerekenler konulu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.