Kadife Koltuklar Üzerindeki İnatçı Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Kadife kıyafetlerde olduğu gibi kadife koltukların temizlenmesi de özen isteyen bir durumdur. Çünkü kadife son derece hassas bir kumaştır ve koltuk temizliği sırasında hassas davranılması gerekir. Yine bazı kadife koltukların etiketinde “S” işareti bulunabilir. Bu işaret, ürünün profesyonel bir temizlik gerektiğinin göstergesidir. Bu nedenle kadife koltuk temizliği için koltuk yıkama hizmetinden faydalanmanız en ideal olanıdır. Bu sayede koltuklarınızı uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanma imkânı bulabilirsiniz.

kadife koltuk temizliği
kadife koltuk temizliği

Kadife koltukların temizliği dikkat gerektiren bir konu olduğu için lekelenmemelerine ayrıca özen göstermelisiniz. Ancak elinizde olmadan koltuklarınız lekelendiyse ve oluşan leke inatçıysa bazı yöntemler ile bu lekelerden kurtulmanız mümkündür.

Kadife Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Kadife koltuklar ile ilgili merak edilen en önemli konulardan birisi üzerlerinde oluşan lekelerin nasıl çıkarılacağıdır. Bunun için uygulayabileceğiniz ilk yöntem kabartma tozu ve limon suyu karışımıdır. Bu karışımı elde etmek için 2 yemek kaşığı kabartma tozu ve limon suyunu köpük oluncaya kadar karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yumuşak bir bez yardımı ile nazikçe lekenin üzerine uygulayın. Ancak bu sırada kumaşı yıpratacak sert hareketler yapmamaya özen göstermelisiniz.

Kadife koltuk temizliği için aynı zamanda bulaşık deterjanı ve solvent de kullanabilirsiniz. Fakat kadife koltuk üzerindeki lekelere zamanında müdahale edemezseniz, kendi imkânlarınız ile uygulayacağınız leke çıkarma yöntemleri işe yaramayacaktır. Bu durumda profesyonel koltuk yıkama hizmetinden yararlanmanız lekelerden kurtulmanız için tek yoldur.

Profesyonel Koltuk Yıkama Nedir?

Sadece kadife kumaş ile kaplı koltuklar için değil, diğer tüm koltuk çeşitleri için en etkili temizlik yöntemi profesyonel koltuk yıkamadır. Bu etkili hizmet sayesinde koltuklar derinlemesine temizlenir ve %100 hijyen sağlanır. Koltuk yıkama işlemleri sırasında öncelikli olarak koltuk yüzeyleri özel şampuanlı su ile ıslatılır. Ardından kumaş üzerindeki inatçı kir ya da lekelerin türüne göre özel temizlik ürünleri uygulanır. Sanayi tipi fırçalama makinesi ile lekelerin üstü iyice fırçalanır ve şampuanın kire nüfus etmesi sağlanır. Bu işlemler sonrasında durulama işlemine geçilir ve kirli su koltuk yıkama makinesi ile vakumlanır.

kadife koltuk temizliği
kadife koltuk temizliği

Kadife koltukların temizliği için koltuk yıkama hizmetinden faydalanmanız durumunda koltuklarınız herhangi bir hasar görmeden kir ve lekelerden tamamen arınmış olur.  Siz de kadife koltuklarınızı uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanmak istiyorsanız işinde uzman bir koltuk yıkama servisinden yardım alabilirsiniz.

Tüm bunların yanında koltuk yıkama işlemleri ve bu işlemlerin ne kadar sürdüğü ile ilgili detaylı bilgi almak için profesyonel koltuk yıkama ne kadar sürer konulu makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.