Kalorifer Petek Çeşitleri ve Fiyatları

Radyatör petek, sıcak suyun kullanıldığı ısıtma sistemlerinde ısıtılacak olan mekânların en uygun yerine konumlandırılan cihazdır. Bu cihazların mekanlardaki işlevi kısaca şöyledir: Kombiler tarafından pompalan sıcak su tesisattaki borulardan geçer ve peteklere ulaşır. Bunun sonucunda petekler bulundukları ortamı ısıtır ve içlerinden geçen su yeniden kolon borularından kombiye geri döner. Peki, en iyi ısı veren kalorifer petek çeşitleri hangileridir?

Kalorifer Petek Çeşitleri

kalorifer petek çeşitleri
kalorifer petek çeşitleri

En iyi ısıyı veren kalorifer petek çeşitleri konusunda verilebilecek net bir cevap yoktur. Bunun nedeni ise bu konunun istenilen performans özelliklerine göre değişiklik göstermesidir. Yine petek çeşitleri arasında şunları sayabiliriz:

 • Alüminyum Panel Petek Radyatörler
 • Döküm Petek Radyatörler
 • Dekoratif Panel Petek Radyatörler
 • Sac Panel Petek Radyatörler
 • Havlupan Petek Radyatörler
 • Yerden Isıtmalı Petekler

Kalorifer petek çeşitleri arasında özellikle alüminyum döküm radyatörler tavsiye edilmektedir. Bunun en önemli nedeni ise bu peteklerin ısıyı daha verimli bir şekilde iletmeleridir. Bu anlamda Demirdöküm Plus, Ferroli ve ECA marka kalorifer peteklerini tercih edebilirsiniz.

Bunların yanında panel petek çeşitleri ile döküm olanlar arasında belli farklar bulunmaktadır. Panel petekler, ısıyı ortamda çok daha iyi yayarlar ve bu sayede kısa sürede ısınma imkânı tanırlar. Ayrıca döküm kalorifer peteklerine oranla çok daha hafif ve kurulumları ise basittir.

Kalorifer petek çeşitleri kadar bu peteklerin seçimi de oldukça önemlidir. Öncelikli olarak yeni petek satın almak yerine petek temizliği yaptırmanız işe yarayabilir. Bunun yanında petek seçimi yaparken öncelikli olarak kalori hesabı yapılmalıdır. Aksi halde beklenilen ısınma performansı elde edilemez. Ayrıca oldukça pahalı fiyatlara satılmalarına rağmen ilerleyen yıllarda sorun çıkaran pek çok petek marka ve modeli bulunmaktadır. Bu nedenle seçim yaparken dikkatli olmanız gerekmektedir.

Kalorifer Petek Fiyatları

kalorifer petek çeşitleri
kalorifer petek çeşitleri

Kalorifer petek fiyatları, peteğin markasına ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Eğer petek seçiminizi panel peteklerden yana kullanırsanız fiyatlar 120 TL ile 1000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Yine alüminyum döküm petek fiyatları ise 600 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir.  Tüm bunların yanında petek tercihinizi dekoratif petek çeşitleri arasından yapmak isterseniz bu petek modelleri için ise en az 150 TL ödemeniz gerekmektedir.

  • admin diyor ki:

   Ayhan Bey merhaba,

   Tüm evinizi peteklerini 99 tl kampanya fiyatı ile temizliyoruz. Fiyatlar menüsünden de kontrol edebilirsiniz,

   İyi günler dileriz,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.