Keten Koltuklar Nasıl Temizlenir? | Ankara Koltuk Yıkama

Keten, oldukça ince yapıya sahip bir kumaş türüdür. Aynı zamanda narin bir yapıya sahip olan bu kumaş, koltuk döşemesi olarak da sıklıkla tercih edilmektedir. Gerekli özen gösterildiğinde uzun yıllar boyunca kullanılabilen keten koltuk döşemeleri, dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. Ancak evlerde keten koltuk temizliği adına uygulanan yöntemler, yüzeysel bir temizlik sağlar. Özellikle keten koltukları silerek temizlemek kesinlikle tam anlamı ile hijyen sağlamaz. Hatta kirlerin derinlere işlemesine dahi neden olabilir. Ancak keten koltukların temizlenmesi adına kesin çözüm Ankara koltuk yıkama hizmetinden yararlanmaktır. Bu anlamda profesyonel ekipmanlara sahip bir koltuk yıkama firması ile çalışarak keten koltuklarda tam anlamı ile hijyen sağlanabilir.

keten koltuk temizliği
keten koltuk temizliği

Keten koltuk temizliği için evde uygulanabilecek yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler tam anlamı ile temizlik sağlamasa da geçici olarak tercih edilebilir. Fakat en az yılda bir kez koltuk yıkama hizmeti alınmalı ve keten koltukların derinlemesine temizlenmesi sağlanmalıdır.

Keten Koltuk Temizliği İçin Doğal Yöntemler

Keten koltukların temizlenmesi adına uygulanacak birçok doğal yöntem vardır. Ancak öncelikli olarak temizlik için kesinlikle çamaşır suyu ve ağır leke çıkarıcıları kullanmamanız gerektiğini unutmamalısınız. Bunun yanında keten koltuk temizliği için uygulanacak yöntemlerden birisi beyaz sabun ile temizliktir. Beyaz sabun, etkili bir temizlik ürünü olmasının yanında sağlık açısından da zararı yoktur. Bu sabun ile koltuklarınızı temizlemek için öncelikli olarak elinizi yakmayacak sıcaklıkta su hazırlamalısınız. Ardından bu suyun içerisinde beyaz sabunu iyice köpürtün. Temiz bir bez kullanarak bu karışım ile koltuklarınızı rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Bunları yanı sıra aynı işlemleri Arap sabunu ile de gerçekleştirebilirsiniz. Ancak koltuklarınızı Arap sabunu kullanarak sildikten sonra iz kalmaması için temiz bir bez ile yeniden silmenizde fayda bulunmaktadır.

Profesyonel Koltuk Yıkama ile Keten Koltuk Temizliği

Keten koltuk temizliği için en doğru yöntem işinde uzman bir Ankara koltuk yıkama firması ile çalışmaktır. Çünkü bu firmalar, yıkama işlemini özel koltuk yıkama makineleri ve şampuanlar ile gerçekleştirmektedir. Antibakteriyel özellikteki şampuanlar ile ıslatılarak gerçekleştirilen koltuk yıkama işlemine kirlerin vakumlanması ile devam edilir.

keten koltuk temizliği
keten koltuk temizliği

Bu işlemler sırasında keten koltuğun yapısına uygun şampuanlar kullanılır ve koltuklar kesinlikle zarar görmez. Eğer siz de koltuklarınızın yıpranmadan tam anlamı ile temizlenmesini istiyorsanız Ankara koltuk yıkama firmaları arasından işinde uzman ve tecrübeli bir firma ile iletişime geçebilir, profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.