Koltuk Temizleme Nedir, Nasıl Yapılır?

Koltuk temizliği, aksatılmaması gereken önemli bir konudur. Çünkü koltuklar, ev eşyaları arasında en çok temasta bulunduklarımız arasında yer alır. Bu da daha çabuk kirlenmelerine neden olmaktadır. Zamanla koltuğun içerisine hapsolan bu kirler insan sağlığını tehdit eder hale gelebilir. Bunu önlemek için koltuk temizleme işlemi belli periyotlar ile tekrarlanmalıdır.

koltuk temizleme
koltuk temizleme

Koltuk temizleme işleminin düzenli olarak tekrar edilmemesi durumunda cilt hastalıkları başta olmak üzere çeşitli solunum yolu hastalıkları görülebilmektedir. Özellikle astım ve bronşit gibi bir hastalığınız varsa, halı ve koltuk temizliğine ayrıca önem vermelisiniz.

Koltuk Temizleme Nasıl Yapılır?

Koltuk temizleme nasıl yapılır sorusuna yanıt olarak gösterilebilecek farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlar arasında evde koltuk silme işlemi en çok tercih edilenidir. Çeşitli temizlik ürünleri kullanılarak gerçekleştirilen bu işlem, koltuk temizleme için çok sık başvurulan bir yöntem olsa da sağlıklı olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü koltukları silerek arındırmaya çalışmak kirlerin uzaklaştırılmasını değil, aksine daha da derinlere hapsolmasına neden olmaktadır. Yani koltuklar silindiklerinde dışarıdan hijyenik görünseler de tam bir hijyenden bahsetmek mümkün değildir.

Koltukların temizlenmesi için tercih edilen bir diğer yöntem ise profesyonel koltuk yıkama servislerinden yardım almaktır. Özellikle koltuklarınızda tam bir hijyen arıyorsanız, mutlaka koltuklarınızı yıkatmalısınız. Çünkü bu hizmet sırasında uygulanan özel deterjanlar ve kullanılan ekipmanlar, koltukların kirlerden ve bakterilerden %100 arınmasını sağlamaktadır. Peki, koltuk yıkama sırasında uygulanan işlemler nelerdir?

koltuk temizleme
koltuk temizleme

Koltuk yıkama hizmetinde öncelikli olarak koltuk yüzeyleri özel şampuanlı su ile ıslatılır. Ancak öbek halinde kir ya da leke varsa bu durumda lekelerin üzerine lekenin türüne göre özel bir temizlik ürünü uygulanır ve ardından sanayi tipi profesyonel fırçalama makinesi ile fırçalama işlemine geçilir. Bu, şampuanın kirlere daha iyi nüfus etmesini sağlamaktadır. Bu işlemler sonrasında durulama işlemine geçilir ve kirli su vakumlanır. Bu işlemlere koltuğun kirlilik oranına göre devam edilir.

Koltuklarınızın temizlenmesi için koltuk yıkama hizmetini tercih etmeniz durumunda mobilyalarınız kir ve lekelerden tamamen arınmış olur. Ayrıca yıkanan koltuklarınız aynı gün kullanıma hazır hale gelir. Eğer siz de koltuklarınızda tam hijyen sağlamak istiyorsanız bizimle irtibata geçebilir, güvenilir ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.