Koltuk Temizliğinde Basınçlı Sıcak Su Kullanmanın Önemi| Ankara Koltuk Yıkama

Koltuklar; evlerin hemen her odasında kullanılabilen, hem dekorasyon hem de konfor açısından önemli eşyalardır. Sürekli kullanılan ev eşyaları arasında yer alan koltuklar çok sık kirlenirler. Bu nedenle düzenli olarak temizlenmeleri şarttır. Ayrıca koltukların üzerine kaza ile sıvı maddeler dökülebilir. Bu sıvılar ise kumaşın içerisine işleyerek süngere hapsolurlar. Kirli ortamlarda beslenerek daha da çoğalan bakteri ve mikroplar ise süngerde yuvalanarak özellikle insan sağlığını tehdit etmektedir. Kir, leke ve mikropların koltuklardan uzaklaştırılması adına kullanılan pek çok yöntem olsa da, bunlar arasında en güvenilir olanı Ankara koltuk yıkama hizmeti almaktır.

Ankara koltuk yıkama
Ankara koltuk yıkama

Koltuk yıkama işlemlerinde profesyonel makineler ve özel koltuk yıkama deterjanları kullanılır. Yine yıkama işlemi sırasında koltuklara yüksek ısıda basınçlı su uygulanır. Peki, koltuk temizliğinde sıcak su kullanımının faydaları nelerdir?

Ankara Koltuk Yıkama Sırasında Neden Basınçlı Sıcak Su Kullanılır?

Koltuk yıkamada en önemli işlemlerden birisi basınçlı sıcak su uygulamasıdır. Bu işlem sırasında koltuk kumaşlarının içerisindeki süngerlere 80 derece sıcaklıkta basınçlı sıcak su uygulanır. Bu sayede koltuk kumaşının ve sünger tabakasının gözeneklerinin açılmasını sağlar. Bunun yanında süngerler içerisinde yer alan mikrop ve bakteriler çok daha kolay bir şekilde temizlenir. Ancak koltuk yıkama işlemi sırasında yüksek sıcaklıkta basınçlı su uygulanmazsa, sünger içerisinde yer alan kir, toz ve bakteriler vakum ile çekilerek koltuktan uzaklaştırılamaz. Bu nedenle de yapılan koltuk temizliği de tam anlamı ile hijyen sağlayamayacaktır.

Ankara koltuk yıkama
Ankara koltuk yıkama

Koltuk yıkama işlemine özel geliştirilmiş ekipmanlar sayesinde yüksek ısıda su uygulanarak koltuklarda %100 hijyen sağlamak mümkündür. Ancak evde koltuk temizliği sırasında gerçekleştirilen hiçbir işlem sırasında yüksek ısılarda su uygulanamaz. Ayrıca koltuk süngerlerinin aralarına işleyen kir, leke ve bakterilerin evde herhangi bir yöntem ile uzaklaştırılması mümkün değildir. Bu nedenle düzenli periyotlar ile Ankara koltuk yıkama hizmeti almak büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda işinde uzman bir koltuk yıkama servisi ile iletişime geçebilir, koltuk yıkama fiyatları konusunda bilgi alabilirsiniz.

Bunların yanında profesyonel koltuk yıkama ile ilgili daha detaylı bilgi için Ankara yerinde koltuk yıkama konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.