Koltuk Temizliğinde Yapılan Hatalar | Ankara Koltuk Yıkama

Koltuklar, temizliği en zor eşyalardan birisidir. Çünkü çok sık kullanıldıkları için kirlenmeye ve lekelenmeye açıktırlar. Bu nedenle düzenli olarak temizlenmeleri oldukça önemlidir. Koltukların aşırı kirlenmelerinin ve bakteri oluşumunun engellenmesi için haftada bir kez elektrikli süpürge ile tozlarını vakumlamak oldukça önemlidir. Uzun süre vakumlanmayan tozlar, koltuk süngerlerinin içerisine hapsolur. Bu da zaman içerisinde sağlığı tehdit eder hale gelebilmektedir. Çünkü mayt olarak bilinen zararlı organizmalar koltuklardaki toz ve kirler ile beslenerek çoğalırlar. Bunun yanında koltuklardaki %100 koltuk temizliği ancak koltuk yıkama ile mümkündür. Bu nedenle senede en az bir kez Ankara koltuk yıkama hizmetinden yararlanılmalıdır.

koltuk temizliği
koltuk temizliği

Bunların yanında özellikle evde koltuk temizliği sırasında yapılan bazı hatalar bulunmaktadır. Bu hatalar nedeniyle koltuklar temizlenmediği gibi deforme olma ihtimalleri de söz konusudur. Peki, koltukların temizlenmesi sırasında yapılan hatalar nelerdir?

Koltuk Temizliğinde En Sık Yapılan Hatalar

Koltukları Islak Bez ile Silmek

Koltuk temizliği için yapılan en önemli hatalardan birisi ıslak bez ile silmektir. Çünkü koltuk kumaşları genellikle gözenekli yapıdadır. Kir ve lekeler bu gözeneklerden koltuk süngerlerinin derinlerine işler. Bu da koltuklarda bakteri oluşumuna neden olmaktadır. Evde yapılan silme işlemi ise sadece koltuk kumaşlarının kısmen temizlenmesini sağlayacaktır. Koltuk süngerlerinin içerisindeki toz, kir ve bakteriler silerek yok edilemeyeceği için tam anlamı ile hijyen sağlamak mümkün değildir. Bu nedenle koltuk temizliği konusunda uzman bir koltuk yıkama firması ile çalışmak oldukça önemlidir.

Koltuktaki Bakteri ve Mikropları Unutmak

Koltukların temizlenmesi sırasında yapılan en önemli hatalardan birisi ise koltukların içerisinde yaşayan bakteri ve mikropların unutulmasıdır. Oysa koltuk ve halı gibi eşyalarda mikroplar kolaylıkla üreyebilmektedir. Bu nedenle koltuk temizliği yaparken tek amaç leke ve tozlardan kurtulmak olmamalıdır. Antibakteriyel ürünler kullanarak koltuklardaki mikrop ve bakteriler uzaklaştırılabilir.

koltuk temizliği
koltuk temizliği

Güçlü Kimyasallar Kullanmak

Koltuk temizliği için yapılan hatalardan birisi de temizlik için çamaşır suyu gibi güçlü kimyasalların kullanılmasıdır. Oysa bu kimyasallar nedeniyle koltuklar deforme olabilmektedir. Ankara koltuk yıkama hizmeti sırasında ise her koltuk kumaşı için özel temizlik ürünleri kullanılır. Bu sayede %100 temizlik sağlandığı gibi koltukların deforme olmasının da önüne geçilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.