Koltuktaki Su Lekesi Nasıl Çıkar? | Ankara Koltuk Yıkama

Ev ve ofislerin dekorasyonu için kullanılabilecek pek çok ürün bulunmaktadır. Ancak bunlar arasında olmazsa olmazlardan birisi koltuk takımlarıdır. Tasarım bakımından oldukça farklı seçeneğe sahip olan koltuk takımları, aynı zamanda bulundukları mekânlarda en çok kullanılan eşyalardandır. Bu nedenle de kirlenme ve lekelenme ihtimalleri oldukça yüksektir. Ev hanımlarının koltuklarda oluşan kirler arasında en çok şikâyetçi oldukları ise su lekeleridir. Su lekeleri uygulanacak bazı yöntemler ile çıkarılabilir. Ancak bazı koltuk döşemelerinden su lekelerini çıkarmak çok daha güçtür. Bu nedenle de koltuklarınızı silerek yıpratmak yerine Ankara koltuk yıkama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Peki, koltuk üstündeki su lekesi nasıl çıkar? Evde uygulanabilecek pratik yöntemler nelerdir?

Koltuk üstündeki su lekesi nasıl çıkar
Koltuk üstündeki su lekesi nasıl çıkar

Koltuk Üstündeki Su Lekesi Nasıl Çıkar?

Koltukların üzerinde su lekesi oluşmasının birçok nedeni olabilir. Bunlar arasında en sık rastlananı ise koltuğun üzerine ıslak bir şey koymak ve koltuğun üzerine su dökülmesi yer almaktadır. Ancak koltukların üzerinde oluşan su lekelerin en önemli nedeni yanlış silme teknikleridir. Çünkü evde yapılan koltuk temizliği sırasında genellikle kullanılan yöntem bir bez ile silmektir. Bu işlem sırasında kullanılan bez çok ıslak olduğunda koltuklar kuruduktan sonra üzerinde su lekeleri belirebilir. Aslına bakılırsa koltukları silmek sadece su lekesi oluşumuna neden olmaz. Aynı zamanda koltuk döşemelerinin yıpranmasına da neden olur. Bu nedenle koltuklarınızı silmek yerine yılda en az bir kez Ankara koltuk yıkama hizmeti almalısınız. Çünkü koltuk yıkama işlemi sırasında uygulanan suyun tamamı güçlü vakumlu makineler ile çekilir ve koltuklar üzerinde su lekesi kalma ihtimali de ortadan kalkmış olur.

Koltuk üstündeki su lekesi nasıl çıkar
Koltuk üstündeki su lekesi nasıl çıkar

Koltuk üstündeki su lekesi nasıl çıkar sorusuna verilebilecek en ideal yanıtın yerinde koltuk yıkama hizmeti olduğundan yukarıda bahsettik. Ancak bunların yanında koltukların üzerindeki su lekelerini kendiniz çıkarmayı tercih ederseniz alkol ve ağartıcı içeren temizlik malzemelerini kullanmaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Yine temizleme işlemi sırasında kullandığınız bezin temiz ve renk vermeyen bir bez olmasına ayrıca özen göstermelisiniz. Son olarak ise kurutma işlemi sırasında saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Bu sayede yeniden su lekesi oluşmasının da önüne geçebilirsiniz. Tüm bunların yanında koltuklardaki diğer leke türlerinin nasıl çıkarılabileceği ile ilgili detaylı bilgi almak için koltuk üstündeki lekeler nasıl çıkarılır? konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.