Koltuk Yıkama İşlemleri Ne Kadar Sürer? | Ankara Koltuk Yıkama

Koltuk yıkama, koltuk temizliği adına başvurulacak en etkili yöntemdir. Hijyen açısından oldukça önemli olan koltuk yıkama hizmeti; koltuklardaki kir, toz ve bakterilerin uzaklaştırılmasını sağlamaktadır. Bu anlamda insan sağlığı açısından da avantajlı olan Ankara koltuk yıkama hizmeti belli aşamalardan meydana gelmektedir. Islatma, fırçalama ve vakumlama işlemlerinden meydana gelen koltuk yıkama; çok uzun sürmez ve kısa sürede hijyen sağlar. Peki, koltuk yıkama işlemleri nasıl gerçekleştirilir? Bu işlemler ne kadar sürer?

 Ankara koltuk yıkama
Ankara koltuk yıkama

Ankara Koltuk Yıkama Aşamaları

Koltuk temizliği, özellikle çocuklu evlerde büyük önem taşımaktadır. Çünkü koltukların içerisine sinen kir, toz ve bakteriler önemli sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Bu sağlık sorunları arasında üst solunum yolu hastalıkları ile alerjik reaksiyonlar yer almaktadır. Ancak koltuklardaki bakteri ve kirleri silerek uzaklaştırmaya çalışmak zahmetli olduğu kadar faydasız bir uğraştır. Çünkü silerken kirlerin çıkması bir yana daha da derinlere işlemesine neden olunur. Bu nedenle düzenli olarak Ankara koltuk yıkama hizmeti almak oldukça önemlidir.

Koltuk yıkama sırasında en önemli işlemlerden birisi koltuk yüzeylerinin bu işlem için özel olarak üretilmiş olan şampuanlar ile ıslatılmasıdır. Bu ıslatma işlemi sonrasında yaklaşık olarak 5 dakika beklenmelidir. Çünkü bu sırada şampuan; koltuk kumaşına ve daha da derinlere işler, kirlerin yumuşamasını sağlar. Islatma işleminin ardından fırçalamaya geçilir. Bu işlem sırasında koltukların yıpranmaması için oldukça dikkatli olunmalıdır. Son olarak ise koltukların vakumlanması işlemine geçilir. Vakumlama, koltuk temizliği için özel olarak geliştirilen koltuk yıkama makineleri ile gerçekleştirilir.

 Ankara koltuk yıkama
Ankara koltuk yıkama

Özel koltuk yıkama makineleri ve koltuk yıkama şampuanları ile gerçekleştirilen bu hizmetin süresi ise koltuk sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bu anlamda bir koltuğun yıkanması ortalama olarak 30 ile 50 dakika sürmektedir. Ancak koltuk minderlerinin sayısı ve koltukların kirlilik durumu da bu süre üzerinde etki olmaktadır. Ayrıca bu süreye koltukların kuruma süre dâhil değildir. Kuruma süresi ise 3 ile 10 saat arasında değişiklik gösterir. Özellikle kış aylarında koltukların kuruma süresi daha uzundur. Tüm bunların yanında Ankara koltuk yıkama hizmeti sırasında kullanılan malzemeler hakkında detaylı bilgi almak için koltuk yıkamada kullanılan malzemeler konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.