Koltuk Temizlemenin Püf Noktaları

Koltuklar, evlerin en işlevli ve en çok kullanılan eşyaları arasında yer alır. Sürekli temas etmemiz nedeniyle de çok çabuk kirlenirler. Özellikle evcil hayvanların yaşadığı evlerde koltuk ve halılar çok daha fazla kirlenir. Bunun yanında sık kullanılmaları nedeniyle zaman zaman lekelenebilirler. Bu lekeler, çay ve kahve gibi çıkarması zor lekeler ise kötü bir görüntüye neden olabilir. Koltukların üzerindeki lekeler ile baş edemediğiniz durumlarda en mantıklı olanı koltuk yıkama hizmetinden yararlanmaktır.

Ancak geçici bir çözüm olsa da koltuk temizliği kişilerin kendi imkânları ile de yapılabilir. Peki, koltuk temizleme nasıl yapılır? Koltukların temizliği için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Koltuk Silme İşlemi Nasıl Yapılmalıdır?

Özellikle koltuk temizleme sırasında Arap sabununun etkisi oldukça büyüktür. Bu ürün, diğer pek çok temizlik ürününden çok daha iyi sonuçlar ortaya koymaktadır. Çünkü içeriği doğal olan sabunlar, kısa süre içerisinde beklenen sonucu vermekte oldukça başarılıdırlar. Koltuk temizliği için Arap sabunu kullanacaksanız sıcak su içerisinde eriterek hafifçe koltuklarınızın üzerine sürün ve ovun. Daha iyi bir temizlik için ise sıcak su ile yeniden silerek durulayabilirsiniz.

koltuk yıkama
koltuk yıkama

Bunların yanında koltuk temizleme açısından koltuğunuzun kumaşının türü de oldukça önemlidir. Bu anlama koltuk kumaşınızın türüne göre temizleyiciler tercih etmelisiniz. Çünkü uygulanan yanlış teknikler ve temizleyiciler, koltuk kumaşınızın yıpranmasına neden olabilir. Yine koltuklarınızı aşırı ıslak bez ile silmemelisiniz. Çünkü koltuğun kumaşı fazla suyu içine çeker ve bu da koltuğun içten yıpranmasına, dolayısıyla da çabuk eskimesine neden olur. Bu nedenle koltuğunuzu sildiğiniz bezi iyice sıkın ve fazla suyu bezden uzaklaştırdığınızdan emin olun.

Koltuk Yıkama Nasıl Yapılmalı?

Koltuklarınızı silmek yerine yıkatarak çok daha hijyenik bir hale getirebilirsiniz. Bunun için evde koltuk yıkama makinesi kullanabilirsiniz. Ancak koltuk yıkama profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Bu nedenle koltuklarınızı işinde uzman bir servise yıkatmanız en ideal olanıdır. Bu hizmet sırasında koltukların kumaşına göre özel teknikler ve temizlik ürünleri kullanılır. Böylece koltuklarınız eskimediği gibi %100 hijyen sağlanmış olur.

koltuk yıkama
koltuk yıkamaoltuk y

Siz de bulunduğunuz ortamı hijyenik hale getirmek için bizimle iletişime geçebilir, işinde uzman bir ekipten koltuk yıkama hizmeti alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.