Koltuk Yıkama ve Önemi

Evlerin olmazsa olmaz eşyalarının başında koltuklar gelir. Yaşamaktan zevk alınan bir evin en önemli parçası olan koltukların üzerinde oldukça fazla zaman geçiririz. Gün içerisinde maç izlemek, film seyretmek ya da kitap okumak için ihtiyaç duyduğumuz bu eşyalar, evlerde sağlıklı bir ortam oluşturulmasında kritik öneme sahiptir. Çünkü bu kadar sık kullandığımız koltuklar, çabuk kirlenir ve bu nedenle de sağlık açısından tehlike yaratabilirler. Koltuk yıkama ise bu anlamda oldukça önemli bir hizmettir. Peki, koltuk temizliği için neden yıkama hizmeti alınmalıdır?

koltuk yıkama
koltuk yıkama

Koltuk Yıkama Hizmetinin Avantajları

Derinlemesine Temizlik

Koltuk, kanepe ve sandalyelerin kaplanmasında kullanılan döşeme kumaşlar, sürekli kullanım nedeniyle kirlenirler. Özellikle de kalabalık ailelerde koltukların çok daha kısa sürede kirleneceği göz önünde bulundurulursa, koltuk yıkama işlemine daha sık ihtiyaç duyulacaktır. Ancak evlerde koltukların temizlenmesi için başvurulan ilk yöntem genellikle silme işlemidir. Bu işlem ile koltuklar defalarca silinse dahi %100 hijyen sağlanması mümkün değildir. Aksine koltuk silme sırasında kirler çok daha derinlere işler ve adeta koltuğa hapsolurlar. Bu da astım, bronşit ve solunum yolları hastalıklarına neden olabilmektedir.

koltuk yıkama
koltuk yıkama

Bunların yanında koltukları silmek yerine profesyonel bir servisten hizmet alınması durumunda, özel ekipmanlar ve temizlik ürünleri kullanılır. Bu sayede koltukların derinlerine işleyen kirler dahi uzaklaştırılır ve derinlemesine temizlik sağlanmış olur.

Yıkama İşlemi İçin Özel Ekipman ve Temizlik Ürünleri

Koltukların temizlenmesi için markette satılan ürünler ile derinlemesine temizlik sağlanamaz. Bu eşyaların derinlerine işleyen kirlerin yüzeye çıkarılarak uzaklaştırılabilmesi için özel ekipmanlar ve temizlik ürünleri kullanılmalıdır.

koltuk yıkama
koltuk yıkama

Koltukların içerisinde barınan toz, kir ve maytlar, insan sağlığı açısından tehlike oluşturabilir. Özellikle maytlar, koltukların içerisinde bulunan kir ve tozlar ile beslenir. Bu kir ve tozlar temizlenmedikleri sürece maytlar daha da çoğalır ve hastalıklara neden olurlar. Evde yapılan koltuk silme işlemi sırasında kullanılan suyun ısısı bu zararlı canlıların yok edilmesi için yeterli gelmez. Çünkü insan teni  yüksek dereceli ısıya dayanamaz. Ancak koltuk yıkama sırasında kullanılan ekipmanlar tamamen bu işlem için geliştirilmiştir ve %100 hijyen sağlarlar. Siz de koltuklarınızda tam bir hijyen sağlamak ve evinizde daha sağlıklı bir ortam oluşturmak için bizimle irtibata geçebilir, işinde uzman bir ekipten koltuk yıkama hizmeti almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.