Koltuk Yıkatmanın Mevsimi Var mıdır? | Ankara Koltuk Yıkama

Günümüzde özellikle evlerin olmazsa olmaz eşyalarından birisi koltuklardır. Nasıl ki bir evde perdenin olmaması düşünülemiyorsa, aynı şekilde koltuk takımı bulunmayan bir ev de düşünülemez. Bu anlamda pek çok marka tarafından birbirinden farklı koltuk takımı modelleri tasarlanmakta ve kişilerin beğenisine sunulmaktadır. İşlevleri ve estetik görünümleri ile ön plana çıkan bu koltuk takımları; farklı modellerde üretildikleri gibi, aynı zamanda döşemeleri de farklı özellikler göstermektedir. Ancak koltuk döşemesi çeşitleri arasından seçim yaparken dikkatli olunmalıdır. Çünkü bazı koltuk döşemelerinin temizlenmesi sırasında ekstra özen gösterilmelidir. Bu anlamda tercihinizi koltuk temizliği konusunda sıkıntı yaşamayacağınız koltuk modelleri arasından yapmaya dikkat etmelisiniz.

Bunların yanı sıra koltuklarınızın döşemeleri kolay temizlenebilir olsa dahi tam anlamı ile hijyen sağlamak adına mutlaka koltuk yıkama hizmeti almalısınız. Çünkü koltuklarınızın döşemelerini silerek ya da elektrikli süpürge ile süpürerek tam anlamı ile hijyen sağlayamazsınız. Bunun nedeni ise toz, kir ve mayt adı verilen zararlı mikroorganizmaların zaman içerisinde koltukların derinlerine işlemesidir. Silerek bu kir ve bakterilerinden %100 kurtulmak mümkün değildir. Ankara koltuk yıkama firmalarının kullandığı profesyonel ekipmanlar ise, koltukların kısa süre içerisinde tam anlamı ile temizlenmesini sağlamaktadır.  Ancak özellikle ev hanımları, yaz aylarının koltuk temizliği için en ideal dönem olduğunu düşünmektedir. Aslına bakılırsa evdeki imkânlar ile yapılan temizlik sonrası koltuklar uzun süre kurumayabilir ve üzerlerinde su lekeleri kalabilir. Bu nedenle temizlik için yaz ayları tercih edilebilir. Peki, profesyonel koltuk yıkamanın mevsimi var mıdır?

Profesyonel Koltuk Temizliği İçin Hangi Mevsim Tercih Edilmeli?

Koltuklar, gün içerisinde en çok temas ettiğimiz eşyalardan birisidir. Bu nedenle de sıklıkla kirlenir ya da lekelenirler. Bu anlamda eğer koltuklarınızın kirlendiğini düşünüyorsanız yaz mevsimini beklemenize gerek yoktur. Çünkü profesyonel koltuk yıkama işlemleri sırasında oldukça güçlü vakum makineleri kullanılmaktadır. Bu güçlü makineler sayesinde koltuğun üzerine püskürtülen su ve deterjan karışımı güçlü bir şekilde çekilir ve bu da koltuğun kış aylarında dahi kısa süre içerisinde kurumasını sağlamaktadır.

Koltuk temizliği ihmale gelecek bir durum değildir. Çünkü koltuklarınızın derinlerine yuvalanan kir ve bakteriler, zaman içerisinde sizin ve çocuklarınızın sağlığını tehdit eder hale gelebilir. Bu anlamda herhangi bir tereddüt yaşamadan kış aylarında da koltuk yıkama hizmeti alabilir, koltuk takımlarınızda tam anlamı ile hijyen sağlayabilirsiniz.

Koltuk Takımlarınızı Hangi Sıklıkla Yıkatmalısınız?

Koltukların tam anlamı ile temizlenmesi için koltuk bakımı ile ilgili bilinçlenmek oldukça önemlidir. Çünkü koltuk takımlarının en iyi hangi yöntem ile temizlendiğini bilmek, hem sağlık açısından hem de koltukları uzun yıllar boyunca kullanmak için oldukça önemlidir. Ancak yanlış yöntemler uygulanarak yapılan koltuk temizliği, insan sağlığını tehdit edeceği gibi aynı zamanda koltukların deforme olmasına da neden olabilir. Bu nedenle koltukların temizliği için en uygun yöntemin yıkama olduğu unutulmamalı ve belli periyotlar ile koltuk yıkama hizmeti alınmalıdır.

Koltukların hangi sıklıkla yıkatılacağı ise tamamen kullanım sıklığına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Özellikle gün boyunca sürekli olarak kullandığınız oturma gruplarınızı, mevsimin yaz ya da kış olması fark etmeksizin 6 ayda bir yıkatmalısınız. Yine çok sık kullanmadığınız koltuklarınızı ise 1 ya da 1,5 sene aralıklar ile yıkatmayı ihmal etmemelisiniz.

Koltuk Yıkama İçin Ne Kadar Ödersiniz?

Koltuk yıkama ile ilgili merak edilen sorulardan birisi de, bu hizmet için ne kadar ücret ödeneceğidir. Koltuk yıkama fiyatları ile ilgili net bir bilgi vermek oldukça zordur. Çünkü bu hizmet için ödenecek ücret, bazı etmenlere göre değişiklik göstermektedir. Bu etmenlerin ilki koltuğun özellikleridir. Her koltuk döşemesi için aynı işlemler uygulanamaz. Deri koltuklar ile kumaş koltuklar için uygulanacak yöntemler birbirinden farklıdır. Bu nedenle de döşemeye uygulanacak işlemlere göre fiyatlarda değişiklikler olabilir.

Bunların yanı sıra koltuk yıkama fiyatlarını etkileyen bir diğer etmen ise koltuk sayısıdır. Koltuk sayısı arttıkça, koltuk yıkama hizmeti için ödenecek ücret de artış göstermektedir. Bunun yanında koltukların yastıklı olup olması da fiyatlara etki edebilmektedir.

Sonuç olarak Ankara koltuk yıkama hizmeti almak için yaz mevsimini beklemeniz gerekmez. Koltuklarınızın kirlendiğini düşündüğünüz her dönem; bir firma ile iletişime geçerek koltuk yıkama fiyatları ile ilgili bilgi alabilir, koltuklarınızın modern ekipmanlar ile temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.