Koltuktaki Çay Lekesi Nasıl Çıkar? | Ankara Koltuk Yıkama

Koltuklar, günlük hayatımızda en sık kullandığımız eşyalardan birisidir. Sürekli kullandığımız bu eşyalar, zaman içerisinde kirlenir ve sağlık açısından tehdit oluşturabilirler. Uzun süre temizlenmemiş bir koltuk, solunum yolu hastalıklarından cilt rahatsızlıklarına kadar pek çok hastalığa neden olabilmektedir. Bunun yanında koltuklar,  yaşanan kazalar sonucu lekelenebilirler. Bu lekeler arasında en inatçı olanlarından birisi çay lekesidir. Koltuklara dökülen çay lekesine bir an önce müdahale edilmesi gerekmektedir. Bu sayede çay lekesi koltuk kumaşına işlemez ve çok daha kolay çıkar. Ancak kurumuş ve kumaşa işlemiş lekeler için en ideal olanı Ankara koltuk yıkama hizmetinden yararlanmaktır. Peki, koltuktaki çay lekesini çıkarma yöntemleri nelerdir?

koltuktaki çay lekesini çıkarma yöntemleri
koltuktaki çay lekesini çıkarma yöntemleri

Koltuktaki Çay Lekesini Çıkarma Yöntemleri

Çay lekesi, özellikle kadınların kâbusu olan durumlardan birisidir. Bu lekenin çıkarılmasındaki en önemli püf nokta hızlı davranmaktır. Kısa süre içerisinde müdahale edildiğinde çay lekesinin çıkması çok daha kolaydır. Bunun için öncelikli olarak temiz ve ıslak bir bez yardımı ile lekeye müdahale edilmelidir. Ancak bezin çok ıslak olmamasına dikkat edilmelidir. Aksi halde lekenin boyutu daha da artabilir. Nemli bez ile lekeyi temizlerken bezi sık sık yıkamaya özen gösterilmelidir. Böylece çay lekesi daha kolay temizlenebilir. Bu işlem ile çay lekesi çıkmadıysa lekenin üzerine beyaz sirke dökerek silmeye devam edebilirsiniz. Ancak özellikle açık renkli koltuklardan çay lekesini çıkarmak oldukça zordur. Bu nedenle çay lekesinden tam anlamı ile kurtulmak adına profesyonel koltuk yıkama işlemleri uygulanmalıdır.

Koltuktaki çay lekesini çıkarma yöntemleri arasında sıvı el sabunu ve 2 fincan soğuk su ile silmek de yer alır. Bu karışımı koltuğa mutlaka temiz ve beyaz bir bez ile uygulamanız gerekmektedir. Yine leke ortadan kalkana kadar bu karışım ile koltuğunuzu silmeyi sürdürün. Ayrıca bu karışımı lekenin üzerine sürüp temiz bir bezle kapatarak 10 dakika kadar beklediğinizde lekenin daha kolay çıkmasını sağlayabilirsiniz.

koltuktaki çay lekesini çıkarma yöntemleri
koltuktaki çay lekesini çıkarma yöntemleri

Koltuk temizliği, dikkat gerektiren bir konudur. Çünkü her koltuk kumaşı aynı yöntem ve ürünler ile temizlenmemelidir. Bu anlamda koltuktaki kir ve lekelerden kurtulmak için Ankara koltuk yıkama hizmetinden faydalanabilir, koltuklarınızın tam anlamı ile kir ve lekelerden arınmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.