Koltuktaki Küf Lekeleri Nasıl Yok Edilir? | Ankara Koltuk Yıkama

Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız koltuklar, farklı etkenlere maruz kalarak lekelenebilirler. Koltuklar üzerindeki lekenin türü ne olursa olsun mutlaka kısa süre içerisinde müdahale edilmelidir Aksi takdirde özellikle kumaş koltuklar üzerinde oluşan lekeler, koltuk süngerinin derinlerine işler ve lekenin evdeki imkânlar ile temizlenmesi mümkün olmaz. Ayrıca lekenin türüne göre doğru temizlik yöntemini uygulamak da oldukça önemlidir. Lekeler,  doğru yöntemler ile temizlenmezse, koltukların deforme olmasına neden olunabilir. Bu nedenle koltuklar üzerinde oluşan lekeleri temizlemek için mutlaka profesyonel yardım alınmalıdır. Bu anlamda lekelerden doğru yöntem ile kurtulmak için Ankara koltuk yıkama hizmetinden yararlanabilir ve koltuklarınız zarar görmeden lekelerin uzaklaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Koltuk üzerinde farklı pek çok leke oluşabilir. Bu lekeler içinde en rahatsız edici olanı ise küf lekesidir. Ancak küf lekesi sadece koltuklarda kötü bir görünüme neden olmaz. Aynı zamanda kötü kokulara neden olur ve koltuğun ömrünü kısaltır. Peki, koltuklar üzerinde küf lekesi oluşumunun nedeni nedir? Bu rahatsız edici lekeler nasıl temizlenir? İşte, küf lekeli koltuk temizliği ve daha fazlası…

Koltuklar Üzerinde Neden Küf Lekesi Oluşur?

Küf lekesi, evlerin hemen her noktasında karşılaşabildiğimiz türden bir lekedir. Ancak koltuk ya da yatak gibi eşyalarda oluşan küf lekeleri çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu anlamda küf lekesi oluşumunun önüne geçilmelidir. Bunun için öncelikli olarak bilinmesi gereken küf oluşumunun nedenleridir. Genellikle uzun süre kullanılmayan koltuklarda görülen küf lekesinin asıl oluşum nedeni küf mantarlarıdır. Küf mantarları spor üreme ile çoğalarak kötü bir görüntü oluşmasına neden olurlar. Bu üremenin önüne geçmek için mantarların hangi ortamlarda rahatlıkla çoğaldığı iyi bilinmelidir.

Koltukta küf lekesi oluşumunun ana nedeni nemdir. Bu nedenle de nemli ortamlardaki eşyalar çok daha kısa sürede küflenir. Nem ile birlikte küflenmeye neden olabilecek bir diğer etken ise koltukların bulunduğu ortama yeterli güneş ışığının girmemesidir. Hem nemli hem de karanlık ortamlarda küf mantarları çok daha hızlı bir şekilde üreyecektir. Bu nedenle karanlık ve nemli ortamlarda sakladığınız koltuklarınızı sık sık kontrol etmelisiniz. Ayrıca yeterince güneş ışığı almayan bir evde oturuyorsanız, koltuklarınızda küf lekeleri oluşmaması adına evinizi sık sık havalandırın. Yine küf lekeleri ile karşılaşmamak için gün ışığından yeterince yararlanan evlerde oturmaya özen gösterin.

Koltuklardaki küf lekeleri sadece dekoratif anlamda problem oluşturmaz. Aynı zamanda kötü kokusu ile çevreye de rahatsızlık verir. Üstelik küf mantarları solunmaları halinde ciğerlere ulaşarak çeşitli rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Bu anlamda koltuklarınızdaki küf mantarlarını tam anlamı ile temizlenmeleri için mutlaka Ankara koltuk yıkama servisi ile iletişime geçmelisiniz. Çünkü koltukların derinlerine kadar işleyebilen bu mantarlar, sadece profesyonel ekipmanlar kullanılarak temizlenebilir.

Ankara Koltuk Yıkama Hizmeti ile Koltuklarınızdaki Tüm Lekelerden Kurtulun!

Koltukta küf lekesi oluşumunun önlenmesi ve giderilmesi için en etkili yöntemin yerinde koltuk yıkama olduğundan daha önce de bahsetmiştik. Çünkü koltuklarınızdaki küf lekelerini temizlemek için silmek, küf oluşumunu önlemek bir yana daha da artmasına neden olabilir. Çok ıslak bez ile silinen koltuklar, özellikle kış aylarında kısa süre içerisinde kurumayacağı için küf lekeleri yeniden oluşabilir. Bu nedenle eğer koltuğunuzda küf lekelerinden tamamen kurtulmak istiyorsanız işinde uzman bir Ankara koltuk yıkama firması ile çalışmalısınız. Peki, yerinde koltuk yıkama hizmetinde lekelerin temizlenmesi adına hangi işlemler uygulanmaktadır?

Koltuk yıkama öncesinde en önemli işlemlerden birisi koltukların güçlü vakum makineleri ile vakumlanarak tozlarının alınmasıdır. Ardından küf lekesine ve döşemenin cinsine uygun koltuk yıkama şampuanı seçilir. Uygun şampuanın seçilmesinin ardından lekenin çıkarılması adına üzerine özel karışımlı su püskürtülür. Karışımın küf lekesine ve koltuğun derinlerine işlemesi için bir süre beklenir. Önemli lekelerin söz konusu olmadığı koltuklarda, bu işlem sonrasında koltuktaki su vakum makinesi ile çekilir ve yıkama işlemine son verilir. Ancak küf lekesi gibi lekelerin yer aldığı koltuklarda özel leke çıkarıcı deterjanlar uygulanır ve lekenin üzeri iyice fırçalanır.

Fırçalama işlemi sırasında koltuğun zarar görmemesi için yumuşak fırçalar kullanılır ve koltuk dikkatlice fırçalanır. Son olarak vakumlu koltuk yıkama makineleri ile koltuklar temizlenir ve hijyenik hale gelmeleri sağlanır. Eğer siz de Ankara koltuk yıkama hizmetinden yararlanarak koltuklarınızdaki lekelerden profesyonel uygulamalar ile kurtulmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Servis Olsun formu doldurmanızın ardından kısa süre içerisinde sizinle irtibata geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.