Koltuktaki Yağ Lekeleri Nasıl Çıkar? | Ankara Koltuk Yıkama

Gün içerisinde yediğimiz yiyecekler istemeden de olsa koltuk ve halıların üzerine dökülebilir. Bu durumda oluşan en inatçı lekelerden birisi yağ lekeleridir. Koltuk üzerinde oluşan yağ lekelerinin çıkarılabilmesi adına evde uygulanan yöntemler yetersiz kalabilir. Bunun için başvurulacak en ideal yöntem ise profesyonel koltuk yıkama hizmetidir. Evde çıkarmakta zorlandığınız yağ lekeleri için siz de Ankara koltuk yıkama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Peki, koltuktaki yağ lekeleri nasıl çıkar?

koltuktaki yağ lekeleri nasıl çıkar
koltuktaki yağ lekeleri nasıl çıkar

Koltuktaki Yağ Lekeleri İçin Evde Uygulanabilecek Yöntemler

Deri kaplı koltuklar üzerindeki yağ lekelerinden kurtulmak için bir çorba kaşığı deterjanı bir bardak suda eriterek temiz bir bez yardımı ile lekeli bölgeye uygulamalısınız. Bunun yanında yağ lekelerini çıkarmak için saç spreyi de kullanabilirsiniz. Çünkü saç spreyinin molekülleri çözdürücü etkiye sahiptir. Bu nedenle izlerin üzerine bol miktarda saç spreyi sıkarak kurumaya bırakabilirsiniz. Arından ise temiz bir bez ile silin.

Yağ lekesi kumaş kaplı koltuklar üzerinde oluşmuş ise bu durumda en sağlıklı yöntem bulaşık deterjanıdır. Ancak lekeye bekletmeden hemen müdahale etmelisiniz. Bulaşık deterjanını uygulamadan önce kumaş üzerindeki fazlalık yağı pamuk ile alın ve ardından bulaşık deterjanı ile ovun. Ovma işlemi sırasında döşemeyi aşındırmamaya özen göstermelisiniz. Ancak bulaşık deterjanı ile leke çıkmadıysa bu durumda mısır nişastasını lekeye uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra temizleyin ve kurumaya bırakın.

Profesyonel Koltuk Yıkama ile Leke Çıkarma

koltuktaki yağ lekeleri nasıl çıkar

Koltuktaki yağ lekeleri nasıl çıkar sorusuna verilebilecek en doğru yanıt koltuk yıkamadır. Çünkü profesyonel koltuk yıkama işlemi sırasında özel leke çıkarıcı temizlik ürünleri kullanılmaktadır. Ayrıca bu ürünler, koltuk döşemelerine herhangi bir şekilde zarar vermez. Koltuktaki yağ lekelerine uygulanan temizlik ürünleri derinlemesine işler. Ardından koltuk temizliği için özel olarak geliştirilmiş vakumlu makineler ile tüm kir ve lekeler çekilir. Bu işlemler sırasında gerekli görülürse fırçalama işlemi de yapılabilir. Ancak fırçalama işlemini gerçekleştirirken koltuk döşemelerine zarar gelmemesi için ayrıca özen gösterilir.

Eğer siz de koltuklarınızda çıkmayan yağ lekelerinden şikâyetçiyseniz profesyonel bir Ankara koltuk yıkama firması ile iletişime geçebilir, koltuk yıkama fiyatları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.