En Çok Görülen Kombi Arızaları Nelerdir?

Kombiler, hangi marka ve modele sahip olursa olsun zaman zaman arıza çıkarabilirler. Bu arızaların pek çok nedeni olabilir. Ancak arızanın türü ve nedeni fark etmeksizin müdahalede bulunmadan önce işinde uzman bir servis ile iletişime geçilmelidir. Çünkü kombi arızaları profesyonel müdahale gerektirir. Aksi halde arızaların giderilmesi bir yana daha ciddi arızalar dahi meydana gelebilir. Peki, kombilerde en sık görülen arızalar hangileridir? İşte en çok görülen kombi arızaları ve çözümleri

kombi arızaları ve çözümleri
kombi arızaları ve çözümleri

Kombi Arızaları ve Çözümleri

Kombi Isıtmıyor

Kullanıcıların kombiler ile ilgili karşılaştıkları arızaların başında ısıtmama problemi gelmektedir. Pek çok kişi bu nedenle kış aylarında mağdur olmaktadır. Her mevsim sıcak su sağlayan ve aynı zamanda ısınma ihtiyacımızı karşılayan bu cihazlar, ortamı ısıtmaz ya da sıcak su vermez duruma geldiklerinde öncelikli olarak yapılması gereken bir servis ile iletişime geçmektir. Çünkü bu durumun pek çok nedeni olabilir. Bunun tespiti ve sorunun çözümü için profesyonel bir yardım gereklidir.

Kombi Su Akıtıyor

Kombilerde oluşan arızalardan birisi de su akıtma sorunudur. Bu arızanın farklı nedenleri olabilir. Kombinin su akıtması tesisat bağlantılarında sorun olduğunu gösterir. Ancak bunun yanında su fazlalığı ya da genleşme tankında oluşan problemler de kombiden su gelmesine neden olabilir.

kombi arızaları ve çözümleri
kombi arızaları ve çözümleri

Kombilerin su akıtmasına neden olabilecek bir diğer durum ise kombi bakımı konusunun aksatılmasıdır. Çünkü kombiler belirli periyotlar ile bakım gerektirmektedir. Aksi halde zaman içerisinde bakımsız kalırlar ve pek çok arızaya neden olabilirler. Bunun için özellikle sürekli olarak bir servis ile çalışmalı ve belirli periyotlar ile bakım hizmeti almalısınız.

Kombi Patlamalı Yanıyor

Kombi arızaları arasında kombinin patlamalı yanması da yer almaktadır. Bu durumda kombi gaz biriktirir ve ateşleme sırasında şiddetli bir yanma meydana gelebilir. Böyle bir durumda kullanıcılar müdahale etmekten kaçınmalıdır. Yine patlamalı yanmanın nedeni fan motorundaki arıza ya da baca çekişinde meydana gelen aksamalar olabilir.  Genel olarak rastlanan kombi arızaları ve çözümleri yukarıda anlatıldığı gibidir. Eğer siz de bu problemler ile karşılaşırsanız bizimle iletişime geçebilir, sorununuzun profesyonel kişiler tarafından çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.