Krem Rengi Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Koltuklar, evlerde en çok kullanılan eşyalardan birisidir. Ev dekorasyonunun olmazsa olmazı olan bu eşyalar, çok çabuk kirlenir. Koltuklar üzerinde oluşan kir ve lekeler  kısa süre içerisinde temizlenmezse derinlere nüfus edebilir. Bu durum mayt adı verilen zararlı parazitlerin oluşumuna neden olmaktadır. Koltukların derinlemesine temizlenmeleri  ise zahmetli ve aynı zamanda profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Özellikle krem koltuklar her ne kadar şık bir görünüm ortaya koysalar da temizlenmeleri özen ister. Bu nedenle krem rengi koltukları silmek yerine koltuk yıkama hizmetinden faydalanmak en ideal olanıdır. Yine de krem rengi koltuk temizliği için evde uygulanabilecek yöntemler  bulunmaktadır. Peki, bu yöntemler nelerdir?

Krem rengi koltuk temizliği
Krem rengi koltuk temizliği

Krem Rengi Koltuk Temizliği İçin Uygulanabilecek Yöntemler

Krem rengi koltuk temizliği için evde uygulanabilecek birkaç yöntem bulunmaktadır. Ancak bu yöntemlerin aşırı kirli koltuklarda yeterli hijyeni sağlayamayacağını ve mutlaka profesyonel koltuk yıkama hizmeti almanız gerektiğini unutmamalısınız.

Beyaz Sabun

Beyaz sabun, pek çok eşyanın temizliği için kullanılan bir temizlik ürünüdür. Koltuk temizliği için de kullanılan beyaz sabunu krem koltuklarda gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bunun için beyaz pamuklu bir bez ve beyaz sabun su karışımı ile koltuklarınızı silebilirsiniz. Ancak koltuk kılıflarınız lifli bir yapıda ise koltuk sabundan arınana kadar silmelisiniz. Aksi halde lekelenmeler meydana gelebilir. Bu lekeleri koltuklardan çıkarmak ise zahmetli bir iştir. Böyle bir durumda en ideal olanı profesyonel koltuk yıkama firmasından yardım almaktır.

Sirke

Krem rengi koltuk temizliği için sirke de etkili bir üründür. Ancak sirkeyi direkt olarak koltuğunuzun üzerine uygularsanız leke oluşumuna neden olabilirsiniz. Bu nedenle su ile karıştırarak pamuklu bir bez yardımı ile koltuğunuzun tüm yüzeyine silerek uygulamalısınız. Eğer koltuklarınız çok lekeli ya da kirli değilse bu yöntem sayesinde iyi bir şekilde temizleneceklerdir.

Krem rengi koltuk temizliği
Krem rengi koltuk temizliği

Karbonat

Karbonat, tıpkı sirke gibi oldukça etkili bir temizlik malzemesidir. Bu nedenle krem rengi koltuk temizliği için bir miktar karbonatı koltuğunuzun üzerine döktükten sonra ılık su ile silebilirsiniz. Ayrıca karbonat sadece krem koltuklarınızı temizlemekle kalmaz, koltuğunuz kötü kokuları barındırıyorsa bu kokulardan kurtulmanızı da sağlar.

Tüm bunların yanında yukarıda bahsedilen işlemlerin tamamı yüzeysel bir temizlik sağlamaktadır. Koltukların derinlemesine temizliği için mutlaka koltuk yıkama hizmeti almalısınız. Eğer koltuk yıkamanın neden önemli olduğunu öğrenmek isterseniz koltuk yıkamanın avantajları konulu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.