Petekler Neden Isıtmaz?

Petekler, uzun yıllar kullanılan oldukça dayanıklı ürünlerdir. Konumlandırıldıkları mekânlarda ısınmayı sağlayan bu cihazlar, çok sık kullanıldıkları için bakım gerektirirler. Eğer petek temizliği ihmal edilirse zaman içerisinde yeterli ısıyı veremez hale gelebilirler. Bunun için özellikle kışa girmeden petek bakımı yaptırılmalı ve yaşanabilecek arızaların önünde geçilmelidir. En sık karşılaşılan petek arızası ise ısıtmama problemidir. Peki, peteklerin ısıtmama nedenleri nelerdir? İşte peteklerin ısıtmama nedenleri ve çözümleri…

Peteklerin Isıtmama Nedenleri ve Çözümleri

Peteklerin ısıtmama nedenleri
Peteklerin ısıtmama nedenleri

Tüm cihazlarda olduğu gibi peteklerde de bazen arızalar oluşabilir. Petek arızaları arasında en çok rastlanılanlarından birisi olan ısıtmama probleminin birçok nedeni olabilir. Ancak sorunun nedeninin tespit edilmesi için mutlaka uzman bir teknik servisten yardım almalısınız. Bunun için bizimle irtibata geçebilir, profesyonel ekimizden hızlı ve güvenilir hizmet alabilirsiniz.

Kombide Isıtma Problemi Olabilir?

Petek neden ısıtmıyor sorusunun cevabı, kombinin ısıtma sorunundan kaynaklanabilir. Bu durumda yapılması gereken ilk şey su basıncının kontrol edilmesidir. Özellikle basıncın normalin üstünde ya da altında olması durumda petekler yeterince ısı vermez.Eğer basınç 1 bar’ın altına düşmüş ise bu durumda sisteme su ilave edilmelidir. Ancak basınç 2 bar’ın üzerinde ise bu durumda da kombiye en yakında yer alan peteğin havası alınmalıdır. Bu işlemler sonucunda probleminiz bir başka sorun yok ise çözülecektir.

Devir Daim Pompası Kontrol Edilmeli!

Peteklerin ısıtmama nedenleri arasında devir daim pompasında oluşan arızalar da yer almaktadır. Bu durumda peteklere su ulaşmayabilir. Arızanın çözümü için ise ancak bir teknik servisten yardım alınması ile mümkündür. Yine petek arızası nedeni tesisatta meydana gelen bir tıkanıklık da olabilir. Genellikle tesisatın kurulum aşamasında görülen bu durum, profesyonel teknik ekibimiz tarafından kolaylıkla çözülebilmektedir.

Petek Temizliğinizi Yaptırdınız mı?

Eğer petekleriniz ısıtmıyorsa bunun nedeni cihazların içerisinde biriken tortu, kum ya da kireç olabilir. Biriken bu kirler peteğin performansını düşürür. Ayrıca yeterince ısınamadığınız gibi yüklü fatura ödemenize de neden olabilir.

Peteklerin ısıtmama nedenleri
Peteklerin ısıtmama nedenleri

Özellikle kış aylarında peteklerinizde herhangi bir arıza yaşamamak için petek bakımınızı ihmal etmemelisiniz. Bunun için bizimle iletişime geçebilir, deneyimli teknik ekimizden kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.