Profesyonel Halı Yıkama ile Zamandan ve Paradan Tasarruf Edin!

Yerinde halı yıkama Ankara halkı için önemli hijyen gerektiren işlemler arasında başı çeker. Özellikle son dönemde halılarda renk ve desen çeşitliliği artmıştır. Bu sayede hemen her tarzda ev dekorasyonuna hitap edecek bir halı modeli bulmak mümkündür. Ancak halının modeli ya da türü ne olursa olsun temiz tutulmaları oldukça önemlidir. Çünkü oldukça masum görünen bu eşyalar, zaman içerisinde özellikle çocukların sağlığını tehdit eder hale gelebilirler. Bu nedenle halı temizliği ile ilgili bilinçlenmeli ve düzenli olarak temizlenmeleri sağlanmalıdır.

Halı temizliği, sanıldığı kadar basit bir işlem değildir. Çünkü halı yıkama denilince genellikle akla ilk gelen, geleneksel yöntemler ile silmek ya da yıkamaktır. Ancak bu yöntemler biraz sorgulanırsa aslında tam anlamı ile hijyen sağlayamayacakları anlaşılacaktır. Çünkü halılar, uzun ipliklere sahip ürünlerdir. Türüne göre çok daha uzun olabilen bu iplikler arasına leke, kir ve tozlar siner. Bunların halıdan uzaklaştırılması ise yüzeysel bir temizlik ile mümkün değildir.

Halılarda tam anlamıyla hijyen sağlamak ve görünümlerini korumak için mutlaka özel halı yıkama ekipmanları ve antibakteriyel halı yıkama şampuanları kullanılmalıdır. Aksi halde evde halı silerek ya da yıkayarak %100 hijyen sağlamayı düşünmek, zaman kaybına neden olacaktır. Bu nedenle zarar etmeden hijyen sağlamak adına en az 6 ayda bir Ankara halı yıkama hizmeti almalısınız. Peki, halı temizliği için profesyonel destek almanın avantajları nelerdir? Halı yıkama hizmeti sırasında halılarda hijyen sağlamak adına hangi işlemler uygulanır?

Halı Temizliği İçin Ankara Halı Yıkama Hizmeti Almanın Avantajları

Zaman Kaybını Önler

Halı yıkama hizmetinin en önemli avantajlarından birisi, kişilerin zaman kaybetmesini önlemesidir. Evde halı temizliği yapmak oldukça zaman alan meşakkatli bir iştir. Özellikle çalışan kadınların korkulu rüyası durumundaki halı temizliği, Ankara halı yıkama hizmeti sayesinde oldukça pratik bir hal almaktadır. Çünkü bu hizmet sırasında halılar kişilerin belirttiği adresten alınıp yıkanarak yeniden aynı adrese teslim edilmektedir. Bu süreç içerisinde kişiler, kendi işleri ile ilgilendikleri için zaman kaybı yaşamazlar.

Bütçeyi Korur

Halıların temizlenmesi için profesyonel destek almanın en önemli avantajlarından birisi de kişilerin bütçesini korumasıdır. Çünkü bu hizmet, oldukça uygun fiyatlara sunulmaktadır. Bunun yanında halı cinsine ve özelliklerine göre muameleler gerçekleştirildiği için halıların yıpranmasının önüne geçilmiş olur. Halıların ömrünü uzatan halı yıkama hizmeti sayesinde kişiler, halılarını sık sık değiştirmek zorunda kalmaz ve bütçeleri korunur.

Alerjik Reaksiyonların Önüne Geçer

Özellikle alerjisi olan bireyler, halılarını mutlaka temiz tutmalıdır. Ancak bunun için halıları silmek yeterli gelmez. Çünkü evdeki imkânlar ile halılar üzerinde bulunan ve alerjiye neden olan bakteriler uzaklaştırılamaz. Halı silerek sadece kirlerin yerini değiştirmiş olursunuz. Ayrıca bu yöntem ile temizlemeye çalıştığınız halılarınızın rengini kaybetmesine ya da deforme olmasına neden olabilirsiniz. Ancak Ankara halı yıkama hizmeti sırasında kullanılan profesyonel ekipman ve halı yıkama ürünleri sayesinde tüm bakteri ve kirlerden kurtulabilir, sağlığınızı destekleyebilirsiniz.

Halılarda %100 Hijyen Sağlamak İçin Halı Yıkama Sırasında Uygulanan İşlemler

Halılarda tam anlamı ile hijyen ancak profesyonel ekipmanlar ile sağlanabilir. Bu nedenle Ankara halı yıkama hizmeti sırasında profesyonel halı yıkama makineleri kullanılır. Halılar, bu makinelerde yıkanmadan önce toz alma işlemine tabi tutulur. Bu sayede halılar tozlarından arındırılır. Metrekaresine ve türün göre ayrıştırılan halılar, halı yıkama makinesinde halı cinsine uygun baskı uygulanarak yıkanırlar. Ancak yerde yıkanan halılarda böyle bir durum söz konusu değildir. Çünkü yerde halı yıkama sırasında uygulanacak baskı kişinin kendi inisiyatifinde değildir.

Uygun halı yıkama şampuanları kullanılarak yıkanan halılar, durulanır ve kurutma odalarında kurumaya bırakılır. Ancak kuruyan halılar hemen paketlenmez ve nemli kalma ihtimaline karşı bir süre beklenir. Ayrıca kuruyan halıların üzerinde tüy kalmaması için hav süpürme işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem sırasında herhangi bir leke ile karşılaşılırsa özel leke sökücüler ile lekelerin çıkarılması sağlanır. Son olarak halıda koku oluşumunu önlemek adına parfümleme yapılır ve halı paketlenerek adrese teslim edilir.

Eğer siz de halılarınızı temizletirken aynı zamanda zamandan ve paradan tasarruf etmek istiyorsanız Ankara halı yıkama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bunun için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Formu doldurmanızın ardından Servis Olsun sizinle en kısa süre içerisinde irtibata geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.