Profesyonel Koltuk Yıkama Ne Kadar Sürer?

Koltuk temizliği, sadece temiz bir görünüm için değil, insan sağlığı için de oldukça önemlidir. Çünkü koltuklar üzerinde biriken ve uzun süre temizlenmeyen kir ve tozlar; astım, KOAH ve sinüzit gibi ciddi solunum yolu rahatsızlığı ve alerji şikâyeti yaşayanlar için risk oluşturur. Bunun yanında koltuklarda biriken tozlar nedeniyle zamanla mayt olarak adlandırılan bakteriler oluşur. Bu bakteriler ise insan sağlığı açısından oldukça tehlikelidir. Özellikle sürekli hapşırıyor, baş ağrısından şikâyet ediyor ve soluk alıp vermekte zorlanıyorsanız bunun nedeni koltuklarınızdaki toz ve maytlar olabilir. Bu nedenle ciddi sağlık sorunları ile karşılaşmak istemiyorsanız belli aralıklar ile profesyonel koltuk yıkama hizmetinden faydalanmalısınız.

profesyonel koltuk yıkama
profesyonel koltuk yıkama

Bunların yanında profesyonel bir hizmet almak yerine koltuklarınızı silerek temizlemeye çalışırsanız, derinlemesine temizlik elde etmeniz mümkün değildir. Hatta koltuklarınızı silerek kirlerin çok daha derinlere nüfus etmesine neden olabilirsiniz. Bu nedenle koltuk temizliği için mutlaka işinde uzman bir koltuk yıkama servisi ile çalışmalısınız. Peki, profesyonel koltuk yıkama nasıl yapılır? Koltuk yıkama işlemleri ne kadar sürer?

Profesyonel Koltuk Yıkama İşlemleri

Koltuk yıkama işlemi öncesinde koltuk yüzeyleri bu işlem için özel olarak imal edilen şampuanlar ile ıslatılır. Bu ıslatma işleminin nedeni ise şampuanın kirlere çok daha iyi nüfus etmesini sağlamaktır. Ardından durulama işlemine geçilir ve kirli su koltuk yıkama makinesi ile vakumlanır. Bu işlemler, koltukların kirlilik seviyesine göre tekrar edilir.

Pek çok kişinin profesyonel koltuk yıkama ile ilgili merak ettiği konulardan birisi işlemlerin ne kadar sürdüğüdür. Koltuk yıkama makinesi ve şampuanları ile gerçekleştirilen bu hizmet, her koltuk için yaklaşık olarak 30 ile 50 dakika kadar sürmektedir. Ancak koltuk yıkama süresi, koltukların minderli olup olmamasına göre değişiklik göstermektedir. Yine belirtilen bu sürelere kuruma süresi dâhil değildir.

profesyonel koltuk yıkama
profesyonel koltuk yıkama

Koltukların kuruma süresi ise hava koşullarına göre 3-10 saat arasında değişmektedir. Bu anlamda yaz aylarında koltuklar daha kısa sürede kururken, kış aylarında ise bu süre uzamaktadır. Siz de koltuklarınızda %100 hijyen sağlamak istiyorsanız silerek temizlemek yerine mutlaka profesyonel koltuk yıkama hizmetinden faydalanmalısınız.

Bunların yanında koltuk temizleme ile ilgili daha fazla bilgi için koltuk temizlemenin püf noktaları konulu makalemizi de okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.