Şagi (Shaggy) Halı Temizliği Nasıl Yapılır? | Ankara Halı Yıkama

Shaggy halılar, evlerde sıcak ve hoş bir hava yaratan ancak temizliği oldukça zor halılardır. Bu halıların yapısını bozmadan ve herhangi bir şekilde deforme olmalarına neden olmadan temizlemek zahmetli bir iştir. Bu nedenle shaggy halı temizliği için Ankara halı yıkama hizmeti almak oldukça önemlidir. Çünkü bu halılar, normalde kullanılan halılardan farklı olarak el dokuma yöntemi ile üretilmektedir. Uzun iplikler ile üretilen ve posta benzeyen şagi halılar, tercihe göre hemen her boyutta üretilebilmektedir.

shaggy halı temizliği
shaggy halı temizliği

Özellikle son yıllarda evlerde sıklıkla kullanılan Shaggy halılar, 3 ile 6 cam arasında değişen tüylere sahiptir. Düz olarak üretilen tüylerin bükümlü formu da bulunmaktadır. Halıya dokunulduğunda yumuşak bir yüzeyin hissedilmesi, kullanılan elyafın kalitesi ile alakalıdır. Ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi bu halının uzun tüyleri nedeniyle temizliği zordur. Çünkü toplanan kirler halının diplerine girer ve yerleşir. Eğer dikkat edilmezse halı diplerinde kirlerin varlığını fark etmek çok zordur. Ayrıca bu kirler fark edilse de dip aralarına ulaşmak zahmetli bir iştir. Bu nedenle shaggy halı temizliği için profesyonel bir halı yıkama hizmeti almak en ideal olanıdır.

Shaggy Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Shaggy halı yıkama işlemi oldukça zahmetli bir iştir. Çünkü bu işlemler sırasında pek çok detay göz önünde bulundurulmalıdır. Öncelikli olarak şagi halıların temizliği sırasında kesinlikle sıcak su kullanılmamalıdır. Çünkü sıcak su şagi halıların çekmesine neden olabilir. Bunun yanında shaggy halı temizliği için tercih edilen deterjanın türü de oldukça önemlidir. Eğer içerisinde parlatıcı ya da ağartıcı varsa bu, halıların renginin atmasına yol açabilir. Ayrıca halıda keçelenmeye neden olacağı için halının yumuşak dokusunu kaybetmesi de olağandır.

shaggy halı temizliği
shaggy halı temizliği

Halıların tamamen bakterilerden arınması ve zarar görmeden temizlenmesi için en ideal yol Ankara halı yıkama hizmetinden faydalanmaktır. Çünkü profesyonel halı yıkama hizmeti sırasında halının türüne uygun deterjanlar ve özel ekipmanlar kullanılır. Bu sayede halıların deforme olmalarına neden olmadan %100 hijyen sağlanmaktadır. Eğer siz de shaggy halılarınızı uzun yıllar boyunca özelliklerini kaybetmeden kullanmak istiyorsanız, işinde uzman bir halı yıkama firmasından yardım alabilirsiniz.

  • Servis Olsun diyor ki:

   Merhaba Necla Hanım,

   0555 165 45 45 numaralı kurumsal hattımızdan bize ulaşabilirsiniz,

   İyi Günler Dileriz,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.