Salon Tipi Klima Temizliği Nasıl Yapılır? | Antalya Klima Servisi

 

Salon tipi klima, dikey tasarıma sahip ve daha çok işyerlerinde kullanılan klima çeşididir. Geniş mekânların eşit yüzeyde ısınmasını ve serinlemesini sağlayan bu cihazlar, aynı zamanda fazla yer kaplamamaları nedeniyle avantajlıdır. Ancak klimalar hassas yapıdaki cihazlardır ve tüm yıl boyunca kullanıldıkları için düzenli bakıma ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle klima bakımı için mutlaka profesyonel bir Antalya klima servisi ile çalışmak gerekmektedir. Ayrıca hem kullanıcılar tarafından hem de klima servisi tarafından yapılacak salon tipi klima temizliği, belli aralıklar ile düzenli olarak gerçekleştirilmelidir.

 salon tipi klima temizliği
salon tipi klima temizliği

Salon Tipi Klima Temizliği

Salon tipi klimaların temizliği için evde bireysel olarak gerçekleştirilebilecek işlemler mevcuttur. Ancak bu işlemler sırasında klimanın kuru ve kapalı olduğundan emin olunmalıdır. Sonrasında ise yumuşak bir bez yardımı ile temizleme işlemi gerçekleştirilebilir. Fakat uzun yıllar temizlenmeyen salon tipi klimalar için otomatik temizleme fonksiyonundan yararlanılabilir. Günümüzde özellikle de büyük markaların ürettiği klimalarda bulunan otomatik temizleme fonksiyonu sayesinde cihazın kapatılmasının ardından fan 30 dakika kadar çalışır ve fan yüzeylerinin temiz ve kuru kalmasına fırsat verilir.

Bunların yanı sıra salon tipi klima temizliği için en ideal olanı bir Antalya klima servisi ile çalışmaktır. Çünkü profesyonel bir klima servisi klimanın periyodik bakım ve onarımını gerçekleştirir. Böylece klima performansının düşmemesi adına önlem alınabilir. Peki, profesyonel klima temizliği nasıl yapılır?

Profesyonel Klima Temizliğinin Önemi Nedir?

Profesyonel klima bakımı için öncelikli olarak cihazlardaki basınç değerinin kontrolü sağlanır. Ardından elektrik tesisatı kontrol edilir. Tüm bağlantıların kontrol edilip fan pervanelerinin temizlenmesinin ardından eğer gerekiyorsa hava filtresi değiştirilir. Bu nedenle de salon tipi klima temizliği kesinlikle işinin ehli kişilerce gerçekleştirilmelidir.

 salon tipi klima temizliği
salon tipi klima temizliği

Klimanızın bakım zamanı gelmesine rağmen yaptırmazsanız ileride tamiri güç ve masraflı sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle de klimaların orijinal parçalarına zarar gelmemesi için periyodik bakımlarına özen göstermeniz büyük önem taşır. Tüm bunların yanında klimalarda biriken toz ve bakteriler sağlık sorunları ile karşılaşmanıza neden olabilir. Bu nedenle klima bakımı konusunda profesyonel bir Antalya klima servisi ile çalışmanız her açıdan yararınıza olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.