Tay Tüyü Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır? | Ankara Koltuk Yıkama

Tay tüyü koltuklar, rahatlıkları ve şık görünümleri ile son yıllarda en çok tercih edilen koltuk çeşitleri arasında yer almaktadır. Ancak tay tüyü koltukların yıkanması ve temizlik işlemleri sanıldığı kadar kolay değildir. Çünkü bu koltuk kumaşının yapısı oldukça hassastır. Bu nedenle yanlış temizlik yöntemleri ile kolaylıkla deforme olarak kötü bir görünüm sergileyebilirler. Tay tüyü koltuk temizliği için en güvenilir yöntem ise profesyonel koltuk yıkama hizmetidir. Siz de Ankara koltuk yıkama hizmetinden faydalanarak tay tüyü koltuklarınızın güvenli bir şekilde temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Ankara koltuk yıkama
Ankara koltuk yıkama

Tay tüyü koltukların özellikle çamaşır suyu ve benzeri güçlü kimyasallar ile temizlenmesi ya da yıkanması oldukça tehlikelidir. Ayrıca bu koltuklarda hijyen sağlamak için el ile silmek de temizlik anlamında yeterli bir işlem değildir. Çünkü silme işlemi koltukların yıpranmasına neden olduğu gibi kirlerin koltuğun çok daha derinlerine işlemesine neden olabilmektedir. Bu anlamda Ankara koltuk yıkama firmalarından yardım almak en ideal olanıdır.

Ankara Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

Tay tüyü koltukların yıkanması sırasında yıpranmalarına ya da renk değişimine neden olabilecek kimyasallar kullanılmaz. Profesyonel koltuk yıkama makinesi ile yapılan temizlik işlemleri sırasında leke sökücü ilaveli solüsyonlar kullanılmaktadır. Tay tüyü koltukların temizliği için öncelikli olarak koltuklar makine yardımı ile tamamen ıslatılır ve 5 dakika kadar kirlerin yumuşaması için beklenir. Koltuğun derinlerine işleyen koltuk yıkama deterjanı, kirlerin koltuk yüzeyine çıkmasını sağlamaktadır. Yüzeye çıkan bu kirler vakum ile çekilir ve ardından yine deterjan uygulanarak yıkama işlemine devam edilir.

Ankara koltuk yıkama
Ankara koltuk yıkama

Ankara koltuk yıkama işlemleri sırasında son olarak koltukların içerisindeki su tamamen çekilir ve koltuklar kurumaya bırakılır. Ancak tay tüyü koltukların yıkanmasının ardından bir süre üzerlerine baskı uygulanmamalıdır. Aksi halde koltukta su lekeleri kalabilir. Bunların yanı sıra tay tüyü koltukların temizliğinde kesinlikle fırça kullanılmamalıdır.

Tay tüyü koltuklarınızın temizliği için siz de Ankara koltuk yıkama hizmeti alabilir, koltuklarınızı yıpranmadan uzun yıllar kullanmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Ayrıca koltuk yıkama ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Ankara Yerinde Koltuk Yıkama konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.