Ankara Yerinde Koltuk Yıkama ile Evde Koltuk Silmeye Son!

Ankara Yerinde Koltuk Yıkama ile Evde Koltuk Silmeye Son! Koltuklar, sürekli hijyenik olması gereken önemli eşyalardan birisidir. Bu durum sadece evler için geçerli değildir. Kafe, restoran ve iş yeri gibi mekânlarda bulunan koltukların da sürekli olarak temizlenmesi ve hijyenik kalmaları sağlanmalıdır. Çünkü her nerede bulunursa bulunsun koltuklar, insanların sürekli olarak temas ettikleri ürünlerdir. Bu nedenle de tıpkı halılar gibi kirlenerek bakteri yuvası haline gelebilirler. Özellikle de kadife, nubuk ve keten gibi koltuk döşemeleri, gözenekli bir yüzeye sahip olmaları nedeniyle kiri çok daha derinlere hapsederler. Bu oldukça tehlikeli bir durumdur. Çünkü kişiler, genellikle dışarıdan kirli görünmeyen koltukların temiz olduğunu düşünür ve koltuk temizliğini ihmal ederler. Oysa koltuk süngerlerine sinen kirler, bakteri oluşumunu hızlandırır ve ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirirler. Bu nedenle koltuk temizliği kesinlikle aksatılmamalı ve belli periyotlarda profesyonel bir yerinde koltuk yıkama firmasından destek alınmalıdır.

Neden Yerinde Koltuk Yıkama?

Yerinde koltuk yıkama, koltuklarda %100 hijyen sağlanması için en ideal yöntemdir. Ancak özellikle ev hanımları, koltuklarını silerek temizlemenin hijyen sağlamada yeterli olduğu düşüncesindedir. Bu, sadece koltuk döşemeleri için düşünüldüğünde doğru olabilir. Fakat daha önce de bahsettiğimiz gibi kirler sadece döşemelere değil, koltuk süngerlerinin derinlerine işler. Koltuk süngerlerine işleyen kir ve bakterilerin silerek temizlenmesi ise mümkün değildir. Ayrıca elektrikli süpürge kullanarak derinlerdeki tozların tamamen çekilebileceğini düşünmek de yanlıştır. Çünkü hiçbir elektrikli süpürge, yerinde koltuk yıkama hizmeti sırasında kullanılan ekipmanlar kadar güçlü değildir. Bu nedenle en az yılda bir kez tecrübeli bir Ankara koltuk yıkama firması ile iletişime geçerek profesyonel hizmet alınmalıdır. Peki, yerinde koltuk yıkama ekipmanları nelerdir? Bu ekipmanlar koltuklara zarar verir mi? Profesyonel koltuk yıkama pahalı bir hizmet midir?

Yerinde Koltuk Yıkama Hizmetinde Kullanılan Ekipmanlar

Vakumlu Koltuk Yıkama Makineleri

Profesyonel koltuk yıkama hizmeti sırasında kullanılan en önemli ekipman, vakumlu makinelerdir. Bu makineler, başka herhangi bir yöntem ile temizlenemeyen koltuk süngerlerinin içindeki kir ve tozları çekerek uzaklaştırırlar. Çünkü bu cihazların vakum gücü oldukça yüksektir. Bunların yanı sıra vakumlu koltuk yıkama makineleri, koltukların kolayca kuruması için büyük önem taşır. Çünkü tazyikli su ile ıslatılan koltuklardaki tüm nemi çekerler ve koltukların kısa süre içerisinde kurumasına yardımcı olurlar. Ancak evde koltuk silme işlemi sonrasında ıslak kalan koltuklarda lekelenme ve koku yapma gibi olumsuz durumlar ile karşılaşılabilir. Eğer koltuklarınızda bu tarz olumsuz durumlar ile karşılaşmak istemiyorsanız, koltuk temizliği için mutlaka koltuk yıkama hizmeti almalısınız.

Koltuk Yıkama Fırçaları

Koltuk yıkama fırçaları, özellikle lekeli koltukların temizliğinde hayati önem taşımaktadır. Çünkü koltukların kumaş türüne uygun deterjanlar ile ıslatılmasının ardından fırçalama işlemine geçilir. Bu aşamada profesyonel fırçalama makinelerinin kullanılması, evdeki imkânlar ile çıkmayan lekelerin temizlenmesinde oldukça etkilidir. Ayrıca bu fırçalar, mutlaka koltuk kumaşına uygun olarak seçilmektedir. Böylece koltuklar herhangi bir şekilde deforme olmadan lekelerinden arındırılabilmektedir.

Koltuk Yıkama Ekipmanları Koltuklara Zarar Verir mi?

Koltuk yıkama; koltuk ve sandalyelerin tam anlamı ile temizlenmesi adına başvurulabilecek tek yöntemdir. Ancak pek çok kişi, koltukların yıkanması sırasında kullanılan malzemelerin koltuk kumaşında deformasyona neden olacağını düşünmektedir. Oysa koltuk yıkama, döşemelerin yıpranmasına neden olmak bir yana ilk günkü özelliklerini korumasına yardımcı bir işlemdir. Çünkü yerinde koltuk yıkama sırasında öncelikli olarak koltuk döşemelerinin özellikleri göz önünde bulundurulur. Ardından döşeme özelliklerine göre yıkama işlemi gerçekleştirilir. Ayrıca bu hizmet sırasında kullanılan temizlik ürünleri de tamamen bitkiseldir ve koltuklara herhangi bir şekilde zarar vermez.

Bunların yanı sıra koltuklara asıl zarar verecek olan silme işlemidir. Çünkü sürekli olarak güçlü kimyasallar ile silinerek temizlenen koltuk döşemelerinin bir süre sonra deforme olması kaçınılmazdır.

Yerinde Koltuk Yıkama Pahalı Bir Hizmet midir?

Koltuk yıkama ile ilgili yanlış düşüncelerden birisi de pahalı bir hizmet olduğu yönündedir. Yerinde koltuk yıkama hizmeti sanılanın aksine oldukça ekonomik bir hizmettir. Özellikle koltukların deforme olmalarının önüne geçerek kullanım ömürlerini uzattığı göz önünde bulundurulacak olursa, ne kadar ekonomik bir hizmet olduğu daha iyi anlaşılacaktır. Tüm bunların yanı sıra koltuklarınızda %100 hijyen sağlamak için işinde uzman bir Ankara koltuk yıkama firması arıyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Başvuru formunu doldurmanızdan kısa bir süre sonra Servis Olsun sizinle iletişime geçecektir. Ayrıca koltuk yıkama fiyatları ile ilgili bilgi almak için fiyat listemize de göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.