Yerinde Koltuk Yıkama ile İlgili Merak Edilenler | Ankara Koltuk Yıkama

Koltuk yıkama, koltuk temizliği ve buna paralel olarak evlerde hijyen sağlanması için oldukça önemli bir hizmettir. Çünkü koltuklarda tam anlamı ile temizlik sağlanması ancak profesyonel ekipmanlar ile mümkündür. Bu hizmet sırasında güçlü koltuk yıkama makineleri ve farklı koltuk döşemelerine uygun şampuanlar kullanılır. Bunun yanında Ankara koltuk yıkama firmaları her koltuk döşemesi için özel işlemler uygulamaktadır. Böylece koltuklar yıpranmaz ve uzun yıllar boyunca kullanılabilirler. Ancak yerinde koltuk yıkama ile ilgili kişilerin merak ettiği pek çok konu bulunmaktadır. Peki, bu hizmet ile ilgili en çok merak edilen konular nelerdir?

yerinde koltuk yıkama
yerinde koltuk yıkama

Yerinde Koltuk Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır?

Koltuk yıkama; her ne kadar koltuk temizliği için kesin çözüm olsa da, mutlaka işinde uzman bir Ankara koltuk yıkama firması tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi halde koltuk döşemeleriniz yıpranabilir ya da üzerinde lekeler oluşabilir. Bu önemli hizmetin ilk aşaması ise koltukların ıslatılması aşamasıdır. Özel şampuanların da için de bulunduğu su ile ıslatılan koltuklar, bir süre bu şekilde bekletilir. Böylece şampuan koltuğun derinlerine kadar işler ve kirler kabarır. Ardından koltuk üzerindeki lekeleri çıkarmak için fırçalama aşamasına geçilir. Son olarak ise güçlü vakum makineleri ile koltuk içerisindeki su çekilir ve kirler uzaklaştırılır.

Koltuk Yıkama İşlemi Ne Kadar Sürer?

Yerinde koltuk yıkama sırasında uygulanan işlemlerin süresi, koltuk sayısına ve koltukların ne kadar kirli olduğuna göre değişiklik göstermektedir. Ancak bir koltuğun yıkanma süresi ortalama olarak 30 ile 50 dakika arasında değişiklik göstermektedir.

Koltuk Yıkamanın Koltuklara Zararı Var mıdır?

Bu soruya net bir şekilde “hayır” cevabını verebilir. Çünkü yerinde koltuk yıkama sırasında koltuk kumaşının özellikleri göz önünde bulundurulur. Böylece daha fazla hassasiyet gerektiren kumaşların temizliğinde özel işlemler uygulanır, koltuklarda yıpranma ya da renginde solma gibi sorunlar yaşanmaz.

yerinde koltuk yıkama
yerinde koltuk yıkama

Koltuk Yıkama Fiyatları Ne Kadardır?

Ankara koltuk yıkama fiyatları; koltuk sayısına, koltukların minderli olup olmamasına ve kumaş cinsine göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda daha net bilgi almak için işinde uzman bir Ankara koltuk yıkama firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.