Yerinde Koltuk Yıkama Avantajları Nelerdir?

Ev ve ofislerde yer alan koltuklar, özellikle dinlenme sırasında sıklıkla tercih ettiğimiz eşyalardır. Bu eşyalar üzerinde kimi zaman oturup saatlerce vakit geçiriyor, kimi zaman ise uzanıyor ya da uyuyoruz. Koltuklar üzerinde geçirdiğimiz süre boyunca tenimiz direkt olarak koltuk kumaşı ile temas ediyor ve bu durum bazen tehlikeli bir alabiliyor. Çünkü temizliği ihmal edilen ya da yanlış teknikler ile temizlenen koltuklar, insan sağlığını tehdit edecek kadar kirlenebilirler. Bu nedenle koltuk temizliği için doğru yöntemler tercih edilmelidir. Koltukların tam anlamı ile temizliğinin sağlanması için ise yerinde koltuk yıkama hizmeti büyük önem taşıyor. Peki, bu hizmetin sunduğu avantajlar nelerdir?

Yerinde Koltuk Yıkama Hizmeti ve Avantajları

yerinde koltuk yıkama
yerinde koltuk yıkama

%100 Hijyen Sağlar

Koltuklar, daha önce de bahsettiğimiz gibi sürekli temas halinde olduğumuz eşyalardır. Bu nedenle de üzerlerinde saç teli ve deri artıkları birikebilir. Bunun yanında çevreden gelen toz ve kir de koltuklara sinebilir. Tüm bunlar koltukların üzerinde mayt ve bakteri olarak adlandırılan zararlı organizmaların yaşamalarına neden olur. Ancak yerinde koltuk yıkama ile toz, kir ve zararlı organizmaların tümü koltuklardan uzaklaştırılabilir.

Sağlık Açısından Önemlidir

Koltuklardaki kir ve mikroplar; deri hastalıklarına, astıma, bronşite ve çeşitli alerjik hastalıklara neden olur. Sıradan bir silme işlemi ile bu, insan sağlığını tehdit eden faktörlerin koltuklardan uzaklaştırılması mümkün değildir. Çünkü koltuk silme işlemi sırasında aslında yapılan koltuktaki kirleri uzaklaştırmak değil yerini değiştirmektir. Hatta koltukları silerken kirlerin çok daha derinlere sinmesine neden olunabilir.

yerinde koltuk yıkama
yerinde koltuk yıkama

Bu anlamda en doğru olanı özel koltuk yıkama makinesi ve şampuanlarının kullanıldığı yerinde koltuk yıkama hizmetinden faydalanmaktır. Özellikle işinde uzman bir koltuk yıkama servisi ile çalışarak evlerde çok daha hijyenik ortamlar oluşturulabilir.

Koltuklara Zarar Vermez

Tüm bunların yanında vakumlu halı yıkama makineleri ve halıların özelliklerini koruyacak şekilde imal edilen halı şampuanları ile yıkanan koltuklar, bu işlemler sırasında herhangi bir şekilde zarar görmez ve uzun yıllar boyunca kullanılabilirler. Siz de bulunduğu ortamların daha sağlıklı ve hijyenik bir hale gelmesi için yerinde koltuk yıkama hizmetini tercih edebilirsiniz. Yine koltuk temizleme işlemi ile ilgili daha detaylı bilgi için koltuk temizleme nasıl yapılır konulu yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.