Yerinde Oto Koltuk Yıkama | Ankara Oto Koltuk Yıkama

Araç koltukları, tıpkı ev ve iş yerlerinde kullanılan koltuklar gibi zaman içerisinde kirlenir. Düzenli olarak temizliği yapılmayan araç koltukları zaman içerisinde bakteri yuvası haline gelebilirler. Gün içerisinde evlerden sonra en çok vakit geçirdiğimiz alanların otomobiller olduğu göz önünde bulundurulursa araç koltuk temizliğinin ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılacaktır. Ancak araç koltuk temizliği, kişilerin kendi imkânları ile yapabilecekleri bir işlem değildir. Çünkü özellikle kumaş koltuk kaplı araç koltuklarındaki kirler koltuğun derinlerine işler ve bu kirlerin çıkarılması için profesyonel ekipmanlar gerekmektedir. Bu anlamda yerinde oto koltuk yıkama hizmeti alarak araç koltuklarında tam anlamı ile hijyen sağlanabilir.

Eğer siz de aracınızın koltuklarının tam anlamı ile temizlenmesini istiyorsanız bir Ankara oto koltuk yıkama firması ile iletişime geçebilirsiniz. Peki, yerinde araç koltuk yıkama işlemi nasıl yapılır?

Yerinde Oto Koltuk Yıkama Aşamaları Nelerdir?

Yerinde oto koltuk yıkama, sadece araç koltuklarında hijyen sağlaması açısından avantaj sağlamaz. Çünkü bu hizmet sayesinde bulunduğunuz yerden ayrılmadan koltuklarınızın temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Ankara oto koltuk yıkama firması, tüm ekipmanları ile bulunduğunuz yere gelerek belirlenen zaman aralığında araç koltuklarınızı yıkayacaktır.

Araç koltuk temizliğinin en önemli noktası vakumdur. Çünkü koltuk kumaşı içerisine işleyen kirlerin vakum makinesi gibi güçlü bir ekipman gerekmektedir. Aksi halde sadece silerek koltukların tam anlamı ile temizlenmesi mümkün değildir. Ayrıca su ve kaliteli araç koltuk yıkama şampuanı kullanmadan koltuklar temizlenemez. Sonuç olarak koltuklarınızdaki kir ve bakterilerin sadece kumaşlarda değil, alt katmanlarda da olduğu unutulmamalıdır.

Araç Koltuklarının Islatılması

Oto koltuk yıkama işlemi sırasında ilk aşama, koltukların kaliteli ve antibakteriyel şampuanlar ile ıslatılmasıdır. Ardından uzun süre beklemeden vakum makineleri ile su çektirilir. Ancak koltukları ıslatma işleminin ardından uzun süre beklenirse, su sünger içerisinde hareket eder ve bu durum kirlerin çamurumsu hale gelmesine neden olabilir. İşinde uzman bir Ankara araç koltuk yıkama firması ise bu dengeyi iyi ayarlar ve suyun çamurlaşmasının önüne geçer. Koltuğa uygulanan deterjanlı su içerisindeki aktif maddeler, kumaş lifleri arasında hızla nüfus eder. Bu sayede yumuşayan kirler ise vakumlu makineler ile iyice çekilir.

Vakumlama İşlemi

Araç koltuk temizliği sırasında vakumlama işlemi ile koltukların tam anlamı ile temizlenip temizlenmediği vakum makinesinin uç kısmındaki şeffaf kısımdan takip edilebilir. Eğer vakumlama işlemi sonunda hala kirli su geliyorsa, yıkama işlemi tekrar edilebilir. Bunun yanında vakumlama sonrasında araç koltukları üzerinde hala lekeler olduğu görülebilir. Özellikle ağır yağ lekesi, mum, katran ve tükenmez kalem boyası gibi lekeler yıkama ile çıkmayabilir. Bu lekelerin her biri için araç koltuk yıkama firması özel leke çözücüler kullanmaktadır. Ardından ise araç koltukları yine oto koltuk yıkama makinesi ile yıkanır.

Araç Koltuk Yıkama Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Araç koltuk temizleme hizmeti sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan birisi de araç koltuklarında suyun zarar verebileceği yerlerin kapatılmasıdır. Bu anlamda özellikle elektronik sistem mevcutsa çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü ihmal edilmesi durumunda ciddi sorunlar ile karşılaşılabilir.

Bunların yanında araç koltuklarınızı kendi imkânlarınız ile temizlemek isterseniz kirleri mutlaka elektrikli süpürge ile çekmelisiniz. Aksi halde koltuklarınızı silmeniz sonucunda leke kalabilir. Ancak unutulmamalıdır ki hiçbir deterjan araç koltuk temizliği için tek başına yeterli değildir. Çünkü temizlik işlemi sırasında asıl işi profesyonel vakumlu yıkama makinesi yapmaktadır. Bu nedenle özellikle yılda en az bir ya da iki kez işinde uzman bir firmadan araç koltuğu yıkama hizmeti almanız yararınıza olacaktır.

Araç Koltuk Yıkama Fiyatları Nasıldır?

Ankara oto koltuk yıkama fiyatları, bazı kriterler göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Bu kriterler arasında en önemlisi, aracın koltuk sayısıdır. Araçlar büyüdükçe koltuk sayısı da artmakta ve buna paralel olarak koltuk yıkama fiyatları da yükselmektedir. Bu anlamda yerinde araç koltuğu yıkama hizmeti için ne kadar ödeyeceğiniz ile ilgili net bilgi almak için bir firma ile iletişime geçmeniz en sağlıklı olanıdır. Tüm bunların yanında araç koltuklarınızın temizliği için tercih edeceğiniz firmanın mutlaka işinde uzman bir firma olması gerekmektedir. Bu anlamda hizmet almadan önce firmanın kullandığı ekipmanlar ve referansları ile ilgili bilgi almanızda fayda bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.